Доступність посилання

ТОП новини

В стабiльних суспiльствах на полiтичнiй сценi не часто з’являються новi дiячi iз новими iдеями. В Сербiї останнiм часом разом з владами мiнялися й правила полiтичної гри


Михайло Рамач

Белград, 31 грудня грудня – За таких умов легко як пiднятися, так i втратити позицiю. Упродовж 2004 року найшвидше зростав рейтинг бiзнесмена Боґолюба Карича.

На початку 2004 року Боґолюб Карич, разом з трьома молодшими братами, був лише власником компанiї в складi якої є мережа мобiльного телефонного зв’язку, телемережа, туристична агенцiя, унiверситет, банк тощо. Нинi вiн очолює впливову полiтичну партiю й попереджає, що уже наступного року прийде до влади.

На початку травня, коли вiн балотувався на пост президента Сербiї, з нього глузували. Називали його неграмотним нуворишем та популiстом. Та коли вiн розпочав кампанію, сталася несподiванка.

До його руху прилучилися десятки тисяч людей, переважно вбогих та безробiтних. Вiн виступав за соцiальну правду, за вiдкриття нових робочих мiсць. В першому турi за нього проголосувало бiльше виборцiв, анiж за кандидата правлячої коалiцiї.

В груднi вiн i офiцiйно заснував партiю пiд назвою “Сила Сербiї”. В неї вступили численнi промисловцi, професори унiверситету. Згiдно з опитуваннями, партiя на наступних виборах стане парламентською.

Вiтаючи землякiв зi святами, Карич забажав, щоб наступний рiк пройшов якомога швидше, оскiльки вiн буде гiршим вiд 2004. Краще стане, запевняє Карич, тодi, коли вiн переможе нездiбних та коли до влади прийдуть працьовитi люди, якi вмiють хазяйнувати. Вiн пояснює, що рецепт для успiху простий: “Менi 50 рокiв, маю сто рокiв робочого стажу”.

Рейтинг майже всiх полiтичних дiячiв у Сербiї падає. Рейтинг Боґолюба Карича тримається. Полiтологи кажуть, що буде так доти, доки вiн перебуватиме в опозицiї. Адже вiн у змозi досхочу критикувати iнших, обiцяти золотi гори й вихвалятися своїми результатами. А результати в нього є: прибуток його компанiй зростає.

Карич каже, що вiн завжди вмiв добитися свого чесною працею. Коли ж називають його сербським Берлусконi, то вiн вдоволено посмiхається. Нинiшнього iталiйського прем’єра свого часу також називали скоробагатьком та популiстом. Карич упевнений, що до кiнця наступного року буде не до смiху тим, хто наразi називає його демагогом.
XS
SM
MD
LG