Доступність посилання

ТОП новини

Німецька преса коментує спроби Віктора Януковича оскаржити результати голосування


Надія Кандиба

Німеччина, 30 грудня 2004 – Цими днями оглядачі в німецьких газетах обговорюють переважно дві теми – наслідки стихійного лиха в Південній Азії та ситуацію в Україні. І щодо України переважна більшість німецьких коментаторів здивована тією, як вони пишуть, упертістю, з якою Віктор Янукович, незважаючи на свою однозначну поразку, все ще чіпляється за владу.

Газета “Frankfurter Rundschau” в зв’язку з цим нагадує, що можна сприйняти власну поразку з гідністю, а можна програти й некрасиво. “Саме до другого типу й належить Віктор Янукович”, – зауважує газета з огляду на його намагання оскаржити результати голосування і веде далі: “Складається враження, що Янукович рішуче налаштований де тільки можливо вставляти переможцеві виборів палиці в колеса. Прагнути керувати урядом, хоча парламент уже давно оголосив йому недовіру, – це не тільки небачено, але ще й тхне узурпаторством”, – коментує газета “Frankfurter Rundschau”.

“Втрачати владу – це гіркий і водночас неминучий досвід кожного політика, який визнає демократичні правила гри”, – аргументує газета “Sächsische Zeitung” і радить Вікторові Януковичеві та його прихильникам теж дотримуватися цих правил. “Колишній прем’єр-міністр зробить погану послугу своїй країні, якщо він проігнорує волю більшості і тим самим підштовхне Україну до перманентної державної кризи”, – застерігає “Sächsische Zeitung”.

На думку газети “Volksstimme”, Янукович ніколи не матиме шансу виграти судовий процес, однак він може суттєво затягнути час. “Це спроба політика, який програв і втратив підтримку Москви, сформувати нову опозицію на базі урядової фракції, що розпадається. Але якщо Янукович справді хоче бути опозиційним лідером, він повинен мати те, чого в нього нині немає – місця в парламенті. Відповідний мандат він може перейняти від депутата, обраного прямим голосуванням, або йому треба дочекатися парламентських виборів 2006 року. Віктор Янукович нині веде боротьбу за своє політичне виживання”, – доходить висновку газета “Volksstimme”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG