Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна група з запобігання кризам вважає, що криза тепер постає не перед Україною, а перед Віктором Януковичем.


Славко Волинський

Брюссель, 4 січня 2005 – Чи зможе перехід Віктора Януковича в “жорстку опозицію” спричинити в Україні нову політичну кризу? Нині це питання цікавить не лише мешканців України та європейських політиків. Його аналізом зайнялася відома дослідницька організація – Міжнародна група із запобігання кризам.

Керівник Управління у справах Європи цієї організації Ніколас Вайт вважає, що політична криза в Україні на сьогодні вже розв’язана із відставкою прем’єр-міністра України Віктора Януковича. Але Ніколас Вайт повідомив, що його колеги далі займаються питанням політичної кризи в Україні.

Міжнародну групу із запобігання кризам (англійською “International Crisis Group”) оглядачі називають однією з найпотужніших аналітичних установ у світі. У раді її директорів такі знані постаті, як Джордж Сорос, Збіґнев Бжезинський, колишні комісари ЄС Кріс Паттен та Емма Боніно, екс-голова Європарламенту Пат Кокс та багато інших політиків; є серед них і представник України – Віктор Пінчук. Штаб-квартира Групи розташована у Брюсселі.

На запитання радіо “Свобода”, чи можливий рецидив кризи після того, як Віктор Янукович пригрозив створенням “жорсткої” опозиції, своїми міркуваннями поділився працівник Групи із запобігання кризам Алан Делфтруа. На його думку, найближчим часом серйозного протистояння вже не буде. Хіба що в день інавгурації Віктора Ющенка прихильники Віктора Януковича привезуть до Києва кілька сот пікетувальників.

Які перспективи Віктора Януковича на майбутнє? Аналітик із “International Crisis Group” Алан Делфтруа вважає, що останні події вказують: Віктор Янукович втратив сприйняття сучасних реалій і, головне, втратив політичний ресурс для створення “жорсткої” опозиції. Його зреклись майже всі найближчі соратники, він також втратив реальну підтримку Кремля. І навряд чи Москва захоче знову ступати в ту саму річку двічі.

Окрім політичної кризи, у Віктора Януковича нині не найкраще фінансове становище для створення дієвої політичної партії та її осередків по цілій Україні. Партії, котра була б спроможною одержати вагому підтримку серед українського населення, окрім кількох східних областей України, і здобути перемогу в парламенті.

“Хто знає, але мені здається, що Віктор Янукович вже не зможе себе політично реабілітувати і мати вплив на політичні процеси в Україні”, – сказав аналітик Міжнародної групи із запобігання кризам Алан Делфтруа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG