Доступність посилання

ТОП новини

Підготовка до Року України в Польщі йде тишком-нишком.


Володимир Павлів

2005 рік унаслідок обрання президентом України Віктора Ющенка і завдяки ролі польських політиків у мирному вирішенні української політичної кризи буде особливим роком в українсько-польських стосунках, уважають багато польських політиків і експертів. За збігом обставин цей рік навіть формально буде Роком України в Польщі.

Рік України в Польщі повинен розпочатися після формального завершення Року Польщі в Україні, тобто десь 31 березня чи 1 квітня. Однак за чотири місяці до цієї події в Україні сталися зміни, котрі, імовірно, матимуть вплив і на процес підготовки програми Року України в Польщі. Перш за все через можливі персональні зміни в українській частині організаційного комітету, сказав “Свободі” аташе з питань культури посольства України у Варшаві Олег Мицик: «Тому що очолював Комітет проведення Року Польщі в Україні (віце-прем’єр-міністр Дмитро) Табачник. Він, мабуть, зараз уже не буде віце-прем’єром, треба думати, після вступу нового президента на посаду. А він був співголовою української частини Комітету. Будемо думати, що ця частина буде оновлена. І тільки після цього зможемо говорити про остаточно сформований організаційний комітет».

Незважаючи на те, що проект програми заходів Року України в Польщі розробляло українське посольство в Варшаві, Олег Мицик не хоче говорити про конкретні заплановані заходи. Каже лише, що їх буде багато і що вони будуть розбиті на чотири тематичні блоки: політика, економіка, наука і культура. Пан Мицик запевнив “Свободу”, що підготовка Року України відбувається згідно з планом, а досвід підготовки Року Польщі в Україні свідчить, що немає куди поспішати: «Підготовка йде, і я вважаю, що проблем не буде ніяких, так само, як не було проблем із проведенням Року Польщі в Україні. Адже програма Року Польщі була підписана 17 березня, а відкрився офіційно Рік 31 березня. Тобто за два тижні до початку була підписана програма Року Польщі, так що ми ще маємо час».

Те, що українська сторона не поспішає оприлюднювати програму заходів Року України, кореспондентові “Свободи” підтвердили і в Міністерстві культури Польщі, керівник якого є співголовою організаційного комітету з польського боку. У прес-службі польського Міністерства культури нас попросили спробувати передзвонити десь через місяць, бо на даний момент там іще нічого не знають про програму величезного міждержавного заходу, котрий має розпочатися через неповні три місяці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG