Доступність посилання

ТОП новини

Дешевші й кращі товари угорці купують у сусідів.


Василь Плоскіна

Угорщина, 12 січня 2005 – Останнім часом багато угорців намагаються витратити свої “важкі” ( “важкий” треба розуміти як”сильний” форинт, а не як тяжко зароблений!) форинти у сусідній Австрії та Німеччині. Водночас інша частина угорських покупців залюбки прямує в Україну. Це, на їхню думку, зараз набагато вигідніше, ніж до набуття Угорщиною членства в Євросоюзі.

Після 1-го травня 2004 року чимало країн Євросоюзу відкрили свої кордони для угорських громадян. Але, як не дивно, найчастіше до Угорщини влітку та восени приїздили за покупками і просто на екскурсію західні європейці. Навіть звичні до туристів мешканці Будапешта дивувалися, що гостей щодня прибуває так багато.

Проте за кілька місяців угорський форинт, прив’язаний до валютного “кошика” євро, ставав дедалі важчим. Відповідно дорожчали товари в угорських крамницях. Щоправда, перед католицьким Різдвом ціни знизилися, але після Нового року вони знову підросли, і торгова мережа не має зараз такого значного грошового обігу, як під час різдвяних свят.

Тим часом жителі західних областей Угорщини стали вчащати за покупками до сусідньої Австрії. Ці люди кажуть, що ціни там у середньому на 15-20% нижчі, ніж в Угорщині, і при цьому товари ліпшої якості. Заможніші угорці вирушають ще далі, в південні землі Німеччини, і, як вони самі говорять, аж ніяк не шкодують, що подалися у неблизьку дорогу. Адже в Мюнхен нині можна потрапити й літаком зі значною знижкою на квиток. Всього упродовж одного дня там можна отоваритися так, що, повернувшись назад у будапештський аеропорт Ферігедь, авіапасажирам іноді доводиться замовляти не одне, а цілих два таксі, щоб доїхати додому з покупками.

Комусь з угорських шоп-туристів, звісно, вистачить поїздки, скажімо, у Відень. Але є і такі, що їдуть у Лондон, Берлін чи ще кудись на захід Європи. Втім, пересічний угорець полюбляє ярмаркувати близенько від своєї домівки, наприклад, в австрійському Бурґенланді чи Зюді (це південна околиця Відня). Там навіть є супермаркети мережі ”Шоппінґ сіті”. Наразі угорські економісти заспокоюють вітчизняного виробника, що такі покупки аж ніяк не впливають на стан державного бюджету, мовляв, гроші ці з Угорщини нікуди не тікають. Щоправда, власники угорських бензоколонок таки скаржаться на те, що через вищі ціни на пальне вони сидять з напівпорожніми касами.
XS
SM
MD
LG