Доступність посилання

23 Жовтень 2017, Київ 15:06

Референдуму про федералізацію можливо не буде.


Сергій Гармаш

Таку заяву в середу зробив голова Донецької облради Борис Колесников, у той час як на донецькій площі Леніна продовжується збір підписів за проведення такого референдуму.

Реакцією донецького наметового містечка на рішення Верховного суду України стало оголошення десятьма його учасниками голодування. Вони вимагають відставки Верховної Ради, Верховного суду, та визнання Януковича президентом. Правда, при цьому не говориться про терміни голодування. Учасники лише кажуть, що в разі приїзду до них Януковича, воно буде зупинене.

У той же час, за офіційним повідомленням Партії регіонів на ранок четверга на площі Леніна в Донецьку стоїть 81 намет, де перебуває 230 осіб. Чи справді стільки людей живуть у наметовому містечку , сказати важко, бо намети стоять дуже щільно один до одного і між ними навіть пересуватись важко. До того ж, ночують наметники у приміському санаторії.

Між тим у середу наметове містечко відвідали Наталя Вітренко та лідер обласної Партії регіонів, голова Донецької обласної ради Борис Колесников. До речі, Колесников прийшов на площу Леніна одразу після проведення ним засідання політвиконкому обласної організації Партії регіонів. На ньому він привітав партійців з ”безпрецедентною за успіхом роботою партії на виборах, яка дала безпрецедентну кількість голосів на користь кандидата Партії регіонів” . У закритому від журналістів режимі політвиконком ПР обговорював стратегію вже виборів –2006. Втім, ідеологічна складова партії на парламентських перегонах, за словами лідера донецьких регіоналів, буде визначатись з’їздом партії, який має відбутись не пізніше третьої декади лютого.

А от доля референдуму про внесення змін до Конституції щодо федеративного устрою в Україні вирішиться, на думку Бориса Колесникова не пізніше 15 березня. Можливо, що референдуму не буде і проект конституційних змін одразу передадуть безпосередньо в парламент.

Поряд з цим, Наталя Вітренко , “червона троянда України”, як її назвав голова Донецької міської організації регіоналів, виступаючи в середу на площі Леніна перед приблизно п’ятьма тисячами донеччан наголошувала на необхідності проведення референдуму щодо федералізації України: “Ми обов’язково зберемо необхідні підписи та забезпечимо проведення в країні конституційної реформи. І Україна буде федеративною державою і будуть захищені права регіонів”.

Розійшлися погляди мітингуючих та Партії регіонів і в питанні скликання позачергової сесії облради щодо оголошення недовіри ЦВК. Борис Колесников, відповідаючи на запитання кореспондента “Свободи” сказав, що він не бачить “ ніякого практичного смислу у проведенні позачергової сесії” . “Якщо ми хочемо досягти результату та захистити права регіону ми повинні діяти виключно у правовому полі”, – сказав голова Донецької облради.
XS
SM
MD
LG