Доступність посилання

ТОП новини

Сербську громадскiсть цими днями схвилювало телевiзiйне iнтерв’ю Владимира Поповича, одного з найближчих спiвробiтникiв колишнього прем’єра Зорана Джинджича. Попович стверджує, що голову уряду лiквiдували спiвробiтники Служби безпеки на замовлення його полiтичних опонентiв.


Михайло Рамач

Белград, 26 сiчня 2005 – Зорана Джинджича вбили у березнi 2003 року. Його спiвробiтники вiдразу заявили, що йдеться про полiтичний замах. Згодом заарештовано бiльшiсть пiдозрюваних в причетностi до злочину. Це працiвники Пiдроздiлу спецполiцiї та група столичних наркодилерiв. Процес обвинуваченим триває уже тринадцять мiсяцiв. Їхнi адвокати усiма засобами затягують процес. Бульварна преса тим часом величає колишнi заслуги обвинувачених, котрi були добровольцями пiд час вiйн у Хорватiї та Боснiї i Герцеговинi. Деякi газети навiть стверджують, що Джинджич був пов’язаний iз злочинними колами.

Вiдколи розпочався процес, спiвробiтники Джинджича вiдмовлялися вiд коментарiв, пояснюючи це бажанням не втручатися в юридичну справу. Через це можна було здобути враження, що покiйного прем’єра нiхто не захищає.

Один з них нарештi перервав мовчанку. Владимир Попович свого часу був керiвником Бюро в справах комунiкацiї. У понедiлок вiн в iнтерв’ю телеканалу Б 92 розповiв чимало досi невiдомих подробиць про закулiснi гри. Вiн каже, що команда Джинджича вiд першого дня опинилася у ворожому оточеннi. З одного боку були полiтична полiцiя та армiя, з iншого олiгархи, котрi розбагатiли за часу влади Слободана Мiлошевича. “Ми надто пiзно збагнули куди ми попали та що трапляється навколо нас”, каже Попович й додає, що у влади не було юридичних основ для боротьби проти органiзованої злочинностi. За його словами, консерватори й нацiоналiсти викликали розрив мiж Джинджичем та тодiшнiм президентом Югославiї Воїславом Коштуницею. Коштуниця став слухняним знаряддям в їхнiх руках, каже Попович. На запитання журналiстки хто замовив вбивство голови уряду Попович вiдповiв: “Вбивством найбiльше скористався той, хто наразi сидить в крiслi прем’єр-мiнiстра”.

Прем’єр Коштуниця та його команда досi не коментували слiв Поповича.

Другу частину запального iнтерв’ю транслюватимуть в наступний понедiлок.
XS
SM
MD
LG