Доступність посилання

ТОП новини

В Хорватії цими днями стався футбольний скандал, який викликав політичну бурю: кращий гравець загребського “Динамо” перейшов до Сплита, до конкурентної команди “Гайдук”.


Михайло Рамач

Белград, 27 січня 2005 – Конкуренція між метрополією та провінцією існує, мабуть, в усіх країнах. Приморці наполягають на своїй окремiшнiй мові та вільнодумному середземноморському духу, люди з центральної Хорватії - на своїй європейській культурі.

Згідно з таким поділом, вони діляться на вболівальників загребського “Динамо” та сплитського “Гайдука”, котрі упродовж десятиліть ворогують між собою. Покинути свою команду та переїхати із Загреба в Сплит або iз Сплита до Загреба – це було щось немислиме. Нещодавно стався саме такий скандал. Нико Краньчар, кращий гравець “Динамо”, посварився зі власником команди. Той вирішив продати його.

Сплитська команда відразу зібрала півтора мільйона євро й випередила інших зацікавлених. Повідомлення про сенсаційну подію усі газети надрукували на перших сторінках. Вболівальники “Динамо” обурені. А в Сплиту Краньчара вiтало десять тисяч захоплених приморців iз антизаґребськими гаслами. На запитання журналiстiв, чому вони так радіють, юнаки відповідали, що центральна влада грабує приморський регіон, столиця розвивається за рахунок тих, якi занепадають. Це,буцімто, помста над зухвалою столицею.

Молодий футболіст під час першої зустрічі із масою вболівальників пообіцяв довести своєю грою, що його в Загребі несправедливо недооцінювали.

А біля стадіону “Динамо” група фанатів столичної команди побилася з поліцією. Затримані десять осіб. Профспілка поліцейських звернулася до керівників двох команд з вимогою не розпалювати істерії.

Щоб утихомирити пристрастi, обiзвався й прем’єр-мiнiстр Iво Санадер, котрий народжений у Сплиту. Вiн заявив, що, згiдно з походженням, змалку вболiває за “Гайдук”, а взагалі з таких подiй не треба робити трагедiю. Санадер додав, що не слiд вплутувати полiтику в спорт і зазначив, що здорова конкуренцiя дає результати в усiх ланках, в тому числi й на футбольних стадiонах.
XS
SM
MD
LG