Доступність посилання

18 Жовтень 2017, Київ 01:31

Кондоліза Райс стала новим Державним Секретарем США.


Сергій Куделя

Вашингтон, 26 січня 2005 - Сьогодні Сенат США затвердив кандидатуру Кондолізи Райс на посаді Державного Секретаря США. На її підтримку проголосували 85 сенаторів з обидвох партій, а проти неї висловилися 13 сенаторів-демократів. Таким чином, Райс стала першою чорношкірою жінкою в американській історії, яка обійматиме цю посаду. Хоча затвердження Райс очікувалося ще минулого тижня, група демократів у Сенаті наполягли на проведенні публічного обговорення її кандидатури. Дискусія сенаторів у вівторок, яка тривала близько 10 годин, іноді переходила у жорстку суперечку щодо доцільності війни в Іраку та зовнішньополітичних помилок Адміністрації Буша.

Хоча традиція і вимагає від американських законодавців затвердження кандидатур президента на чільні посади в кабінеті, деякі сенатори-демократи все ж вирішили скористатися можливістю вкотре розкритикувати політику президента Буша щодо Іраку. Тому, під час вчорашнього обговорення кандидатури Кондолізи Райс, з трибуни Сенату знову лунали обвинувачення у брехні та нездалому плануванню воєнної кампанії в Іраку. Однак, цього разу вони вже були адресовані не Бушу, а його раднику з питань національної безпеки. Сенатор Кеннеді назвав Райс головним архітектором іракської кампанії, і тому, на його думку, вона не заслуговує стати новим Держсекретарем. Продовжує сенатор Кеннеді:

“Вибір кандидатури доктора Райс для посади Державного Секретаря США є помилковим. Нам необхідно мати такого секретаря, який був би здатний розробити кращу стратегію для стабілізації Іраку, співпрацювати із світовою спільнотою та повернути наші війська додому з гідністю та честю, та відновити втрачену повагу до нас у світі. Ставки надзвичайно високі, а виклики дуже серйозні. Провальна політика Райс щодо Іраку позбавляє її права отримати підвищення до посади державного секретаря.”

Сенаторка з Каліфорнії Барбара Боксер також обвинуватила Райс у введенні американців в оману щодо наявності в Іраку зброї масовго знищення, а також зауважила, що Райс не хоче визнавати власні помилки. Однак, переважна більшість сенаторів, у тому числі демократів, все ж підтримували кандидатуру Райс. Як іронічно зауважив впливовий сенатор-демократ Джозеф Байден, його голосування на підтримку Райс буде як друге одруження – перемога надії над досвідом. Республіканці ж були більш відверті у своїй підтримці. Говорить сенатор Мітч МакКоннел:

“Вона підтримує тривалі, особисті відносини із світовими лідерами та урядовцями у цілому світі. Вона була одним з авторів нової зовнішньої політики США після 11 вересня. І, що найбільш важливо, президент їй повністю довіряє та впевнений у ній, і вона цілком готова втілювати його політику поширення Америкою свбоди та демократії у світі. Доктор Райс – ідеальна особа для посади керівника Державного Департаменту США.”

Президент Буш також підвердив сьогодні свою впевненість у кандидатурі Райс під час першої прес-конференції після переобрання. За його словами, Кондоліза Райс є прекрасним державним службовцем, відданим ідеалам свободи, і нею пишаються як у США, так і у цілому світі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG