Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську комунальною службою міськвиконкому знесене наметове містечко, встановлене під синьо-білою символікою місцевими організаціями партії “Союз” і Прогресивної Соціалістичної партії. Відбулася також перша після виборів обласна конференція політичної партії.


Геннадій Сахаров

Намети у снігу і сніг у наметах


У Дніпропетровську більше немає наметового містечка прихильників Януковича – в ніч на 29-те січня воно було знесене на виконання постанови Бабушкінського місцевого суду, яку організатори містечка – обласні лідери партії “Союз” та Прогресивної Соціалістичної партії відмовилися виконувати.

Близько 20 осіб, що знаходилися у містечку і біля нього, намагалися не допустити демонтажу наметів і були викликані додаткові наряди міліції. Прес-служба обласного управління МВС повідомила, що порушень громадського порядку вдалося уникнути. Голова обласної організації партії “Союз” Віктор Трухов заявив про намір оскаржити дії міськвиконкому, комунальної служби та міліції у Генеральній Прокуратурі України. Організатори містечка пояснюють свою незгоду тим, що начебто рішення суду не стосувалося саме наметів, заборонене було проведення масових акцій і інформаційного пікету. Щиро кажучи, намети у містечку були здебільшого декоративними. Ознак того, що у них хтось знаходився чи проживав, не було. Це добре видно на фото.

29-го січня обласною організацією Української Народної партії була проведена перша в Україні після виборів обласна конференція. У порядку денному конференції були питання оцінки ролі та місця обласної партійної організації УНП у виборах Президента України, про ставлення до створення єдиної партії на базі блоку “Наша Україна” та про обрання делегатів на з’їзд партії, що має відбутися 26 лютого у Києві. Особлива увага була приділена формуванню органів влади.

Василь Червоній
Перед початком конференції член проводу УНП Василь Червоній сказав у інтерв’ю для “Радіо Свобода”: “Зараз настане відповідальний період – формування української влади і за цим, як на мене, дуже уважно, пильно слідкує українське суспільство. Особисто моя точка зору, що нова влада має бути сформована через проходження процесу люстрації. Я глибоко переконаний, що у кабінетах не повинно залишитись старих керівників і біля керма влади не повинно бути тих людей, які працювали на органи КДБ колишнього СРСР і на спецслужби іноземних держав. На жаль саме такі люди домінували у старому керівництві України.”

Довірена особа Віктора Ющенка голова обласної організації Іван Шулик повідомив, що підчас виборів були порушені десятки судових справ, направлені заяви до прокуратури і Служби Безпеки про порушення Закону про вибори президента. Члени УНП активно працювали у виборчій кампанії як у територіальних і дільничних комісіях, так і у агітаційних акціях. Водночас Іван Шулик зазначив:

Іван Шулик
“Ми втратили багато часу через те, що так сталося, що був один штаб, який себе показав нездатним працювати, його розформували за місяць до виборів, організований був ще один штаб, потім ще один штаб. І у цих умовах нам треба було вистояти, не збитись на манівці. Якби не було поруч наших колег, політичних партнерів … Ніхто не підвів. Незважаючи на все ми внесли свій вклад. У процесі виборчої кампанії дніпропетровска влада всіма методами перешкоджала нам набрати відповідний відсоток і заважала волевиявленню тих прибічників, патріотів, яких у нас дуже багато у Дніпропетровській області.”

Конференцією робота обласної організації УНП на виборах президента була оцінена як задовільна.

У резолюції конференції зазначено, що провід обласної організації та районні і міські організації УНП мусять взяти активну участь у формуванні місцевих органів влади, даючи оцінку діям представників місцевої влади підчас виборів президента України. Кожна партійна організація УНП зобов’язана закінчити формування осередків на кожній виборчій дільниці і взяти участь у формуванні виборчих комісій. Указано на необхідність співпраці на місцях з іншими політичними організаціями, які мають реальний вплив на виборців.

Щодо створення єдиної партії на базі блоку Віктора Ющенка конференцією заявлено:

“Конференція вважає необхідним заявити - кінцевою метою об’єднання повинне бути створення парламентської національно-демократичної правоцентристської партії. З’їзд партії (УНП – Г.С.) повинен визначитися з партнерами у об’єднанні, висунувши критерії ідейної близкості та наявності у партнерів реальних структур. Повинна бути розроблена демократична формула об’єднання, яка б виключила можливість фальсифікації представництва.”
XS
SM
MD
LG