Доступність посилання

ТОП новини

Європейська комісія ще не вирішила, коли Україна отримає статус держави з ринковою економікою.


Славко Волинський

Брюссель, 1 лютого 2005 року - Тема економічних відносин України з Євросоюзом була знову порушена під час прес-конференції у Європейській комісії цього вівторка. А саме - у журналістів виникло питання, що конкретно заважає ЄС визнати Україну державою з ринковою економікою, оскільки у понеділок комісар у справах зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер не змогла дати чіткої відповіді на це запитання кореспондента радіо “Свобода”.

Речник Європейської комісії у справах торгівлі Клод Реон Ревіль заявила, що на перешкоді набуття Україною статусу держави з ринковою економікою є відсутність у неї законів про банкрутство та про вільне ціноутворення.

Відтак за коментарями з цього приводу кореспондент радіо “Свобода” звернувся до української місії при ЄС. А там відповіли, що такі закони вже діють в Україні з минулого року і про це Європейській комісії було повідомлено ще торік восени. Як наголошують українські дипломати, законодавство про банкрутство і ціноутворення в Україні нічим не відрізняються від аналогічних норм у державах Європейського Союзу.

Після цього знову довелося звернутись до представників Єврокомісії. Клод Реон Ревіль сказала, що дійсно такий лист від української сторони існує і експерти ЄС завершують його вивчення. Пані Ревіль висловила сподівання, що остаточну відповідь з цього приводу офіційний Київ одержить ще цього тижня.

Статус держави з ринковою економікою дасть можливість українським виробникам захищати свої права під час антидемпінгових розслідувань на теренах ЄС. Такий статус передовсім має значення для української металургії, трубної і текстильної промисловості. Варто нагадати, що Росія отримала ринковий статус від ЄС ще минулого року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG