Доступність посилання

ТОП новини

В обласному центрі Прикарпаття готуються до підняття цін на житлово-комунальні послуги.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 2 лютого 2005 - Івано-франківське обласне відділення Антимонопольного комітету України рішуче виступає проти підвищення цін на житлово-комунальні послуги в обласному центрі Прикарпаття. Представники антимонопольного комітету заявляють, що житлово-комунальна сфера потребує негайного реформування. Адже навіть ті послуги, які надають житлово-експлуатаційні контори, є неякісними і не відповідають тим коштам, які витрачають на них мешканці міста. Окрім цього, у сфері житлово-комунального господарства немає жодної конкуренції. І це дає змогу монополісту постійно піднімати ціни.

Івано-франківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України першим зреагувало на плани івано-франківської міської влади вкотре підняти ціни на житлово-комунальні послуги. Представники антимонопольного комітету заявили, що у сфері житлово-комунального господарства відсутня будь-яка конкуренція. Щодо об”єднань свіввласників, які довели свою ефективність, то в Івано-Франківську їх створено лише 106 . А це складає менше 0,01% від загального числа помешкань житлового фонду в Івано-Франківську. Управління житлово-комунального господарства міськвиконкому, яке має спеціальний відділ, що мав би сприяти створенню товариств співвласників, реально такої роботи не виконує.

Адже ніяк не прагнуть створювати конкурентів житлово-експлуатаційні контори. Через недосконалість угод, які підписують мешканці із житлово-експлуатаційними конторами, останні мають можливість не виконувати свої зобов’язання або надавати їх у неповному обсязі. Голова обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Мирослав Книгницький заявляє, що структура, яку він очолює, намагається постійно відстоювати позиції мешканців міста не лише щодо проблем житлово-комунального господарства:

“Повірте, що з ініціативи нашого відділення було започатковано ініціативи щодо переробки твердих побутових відходів. На ринку пасажирських перевезень. Однак ми не можемо постійно бути тим локомотивом. Та я буду підтримувати всі ініціативи щодо проведення тендерів у всіх сферах, де є бюджетні кошти”.

Однак якраз непроведення конкурсів, непрозорість у визначенні тих організацій, які обслуговують житлово-комунальне господарство міста, викликає щоразу більше запитань.

Антимонопольний комітет, спираючись на думку мешканців міста, вимагає негайної реорганізації житлово-експлуатаційних контор, проведення конкурсів задля відбору кращих виконавців послуг, створення сприятливих умов для збільшення чисельності об”єднань співвласників житлових будинків і врешті здійснення контролю за витрачанням бюджетних коштів у цій сфері. Однак заступник івано-франківського міського голови із житлово-комунальних питань Володимир Кишенюк зауважив, що, незважаючи на всі претензії з боку антимонопольного комітету, міська влада працює винятково в межах діючого законодавства:

“Що б ми не говорили, потім, через 5 років, будуть шукати когось винного. На сьогоднішній день ми маємо закон. Ми маємо всі виконувати закон. Чи хтось хоче, чи не хоче. В законі чітко написано, є економічно обґрунтовані тарифи. Отож про що ми говоримо? Є управління економіки міськвиконкому. Вони нам уже сказали зробити підрахунок тарифів за двома методиками. Ми зробимо ще, за якими скажете. Але хто після цього на себе візьме відповідальність?”

На сьогоднішній день, як заявляють фахівці, мешканцям Івано-Франківська продовжують нараховувати оплату за ненадані або надані в неповному обсязі житлово-комунальні послуги. Очевидно, що їхня вартість незабаром навіть збільшиться. Адже про реформування житлово-комунального господарства упродовж останніх років ведуться лише розмови.
XS
SM
MD
LG