Доступність посилання

ТОП новини

Польща молиться за здоров’я Папи Римського.


Володимир Павлів


Варшава, 3 лютого 2005 - Простудне захворювання Папи Римського, котре упродовж кількох останніх днів є головним повідомленням багатьох засобів масової інформації світу, з особливою пристрастю висвітлюється також пресою на батьківщині Івана-Павла Другого – у Польщі. Поляки, котрі вважають Папу найбільшим моральним авторитетом, моляться за його здоров’я з особливим запалом. У четвер телеграму з побажаннями швидкого одужання Папі Римському надіслав і президент Польщі Олександр Квасневський.

Найбільш масові молитви за одужання Папи Римського у костелах та монастирях всієї Польщі пройшли у середу. В цей день польські католики відзначали свято Матері Божої Громничої. З цієї Служби Божої поляки приносять до своїх домівок запалені свічки, вогонь котрих підтримують аж до Великодня.

Окрім мільйонів польських католиків, котрі молилися за здоров’я Папи Римського у своїх храмах, десятки делегацій з різних регіонів поїхали до Риму, щоб підтримати, як вони кажуть, “польського Папу” своїми молитвами на ватиканській площі Святого Петра чи під вікнами римської лікарні Джемеллі. У четвер швидкого одужання побажав Папі Римському у спеціальній телеграмі і президент Польщі Олександр Квасневський.

“Від власного імені та моєї дружини, а також від усього польського народу прагну передати найщиріші побажання швидкого одужання”, – сказано зокрема у зверненні польського президента.

На хворобу Папи Римського відреагував у четвер і колишній президент Польщі Лех Валенса. Щоправда, Лех Валенса, окрім побажань одужання, в одному з коментарів для преси висловив також обурення тим, що деякі іноземні мас-медіа спекулюють, на його думку, на темі стану здоров’я Папи Римського:

“Я лише хочу нагадати тим, хто негарно говорить, що вже було багато таких, хто говорив про його хворобу. І вони вже звітують перед Святим Петром, а святий Отець живий, живе і буде жити. Молімося за Святійшого Отця. Щоб він якнайдовше в цей важкий момент усім нам, тобто світові, патронував і був з нами”.

Одним з місць у Польщі, де найгарячіше моляться за Папу Римського, є його родинне містечко Вадовіце. Мешканці цього містечка переживають за свого великого земляка, але не проявляють паніки, запевнив журналістів місцевий парох. І додав: не забуваймо, що це всього лише грип, котрий кожного може підстерегти.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG