Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина модернізує прикордонну службу країни відповідно до шенгенських вимог.


Василь Плоскіна

Угорщина, 8 лютого 2005 – У 2005 році угорські прикордонники отримають понад 130 млн. доларів на прискорення технічної модернізації своєї служби. Один із керівників цього підрозділу заявив у понеділок, що цих коштів буде достатньо, щоб до наступного літа прикордонники могли вільно підготуватися до виконання обов’язків у шенгенському режимі.

За словами генерал-майора Йожефа Бендека, керівника прикордонної служби Угорщини, на окремих контрольно-пропускних пунктах зовнішнього кордону країни персонал вже обізнаний з новими завданнями і має для майбутньої роботи оновлену матеріальну базу. Втім, у цілому угорським прикордонникам потрібно використати ще 132 мільйони доларів, щоб ця структура могла перейти влітку наступного року на новий режим роботи, визначений країнами-учасницями Шенгенської угоди.

Таку заяву шеф прикордонної служби зробив у понеділок на прес-конференції. При цьому оглядачі зауважують, що досі ніхто з офіційного керівництва країни відкрито ніде не говорив про приєднання Угорщини до держав шенгенської зони. У політичних колах країни до цього питання ставляться вельми обережно, адже поза межами Угорщини проживає майже 5 мільйонів етнічних угорців. Полегшує справу те, що за кілька років членом Євросоюзу може стати сусідня Румунія. МЗС Угорщини, скоріш за все, не буде запроваджувати шенгенські візи для громадян Румунії. Але це не стосуватиметься громадян України та Сербії і Чорногорії. Очевидно, що контроль на кордоні з цими державами угорські прикордонники здійснюватимуть так, як цього вимагають шенгенські приписи.

Як відомо, зараз громадяни України можуть їздити до Угорщини за безкоштовними візами. Це стало можливо після 1 листопада 2003 року. Проте у 2006 році ситуація може змінитися. На думку дипломатів, українські громадяни, які мешкають у прикордонній зоні, матимуть можливість їздити в Угорщину й у майбутньому, але не далі як на 50 км углиб цієї країни. Про це, щоправда, дипломатичним відомствам у Києві й Будапешті потрібно буде домовитися окремо, - зауважують дипломати. При цьому вони погоджуються, що проблеми з шенгенськими візами на загал такі домовленості все одно не вирішують.

А поки що угорські прикордонники складають інвентарні списки, бо як сказав генерал-майор Йожеф Бендек, крім нових технічних засобів і будматеріалів, на деяких прикордонних заставах персонал й досі не забезпечений достатньою кількістю дощових плащів і переносними спостережними пунктами, що захищають від негоди.
XS
SM
MD
LG