Доступність посилання

ТОП новини

Нові інтеграційні пріоритети Бориса Тарасюка.


Сергій Собуцький

Київ, 8 лютого 2005 – Україна сьогодні – це нова країна з новими інтеграційними пріоритетами, і саме так її мають сприймати у світовому співтоваристві. Про це йшлося на першій прес-конференції міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.

На переконання міністра, своїми внутрішньополітичними та внутрішньоекономічними реформами Україна має продемонструвати своїм партнерам, що перед ними новий партнер. Реальні справи, а не декларації повинні створити, за його словами, критичну масу відносин, яка дасть можливість іншим державам нарешті переглянути свою концепцію щодо майбутніх стосунків із Україною. Цей перегляд, як зазначив міністр, має безумовно відбуватися в напрямку визнання перспективи за Україною членства у ЄС.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи схвалює Україна положення Плану дій, запропоновані Євросоюзом, Борис Тарасюк повідомив, що найближчим часом відбудеться засідання уряду, на якому буде ухвалене відповідне рішення. За словами міністра, Україна все одно не має іншого виходу, ніж погодитись на запропонований План дій і розпочати реалізацію його положень:

“Цього року Україна у відносинах із ЄС закриває питання, які довгий час були на порядку денному. Це надання статусу країни з ринковою економікою, це питання початку переговорів щодо пом’якшення візового режиму для наших громадян, це питання, пов’язані з підготовкою угоди щодо зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, це, нарешті, вступ до Світової організації торгівлі, який відкриє шлях до запровадження в життя цієї зони вільної торгівлі”.

Україна, за словами Бориса Тарасюка, якщо все буде відбуватися, як заплановано, зможе розпочати переговорний процес щодо набуття членства у Європейському Союзі наприкінці 2007 року.

Що стосується членства України в ЄЕП, то, на думку міністра, це питання слід розглядати з погляду пріоритетів європейської інтеграції України. Борис Тарасюк вважає за необхідне уважно проаналізувати угоду про єдиний економічний простір:

“Угоду про ЄЕП має бути піддано глибокому експертному аналізові з погляду відповідності економічним і правовим інтересам України, і лише після цього має ухвалюватися зважене рішення”.

Торкаючись проблемних питань в українсько-російських відносинах, Борис Тарасюк наголосив на необхідності “позбутися келійності та позалаштунковості в ухваленні важливих рішень”. Міністр наголосив на тому, що обидві країни мають поважати вибір одна одної. На переконання Тарасюка, треба забути про часи, коли Україну лякали енергетичним ембарго, слід припинити говорити, хто від кого залежить. Російська Федерація так само залежить від України, як і Україна від Росії, сказав Борис Тарасюк.

Міністр поінформував учасників прес-конференції, що візит російського президента в Україну може відбутись упродовж найближчого місяця.

Нова держава Україна потребує потужної інформаційної підтримки у світі, переконаний Борис Тарасюк. Із тим, щоб донести до світової громадськості нові українські реалії, в багатьох країнах будуть створюватись українські інформаційні центри.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG