Доступність посилання

ТОП новини

Колишні есдеки активно вживлюються у нову владу, що це, брак кадрів?


Марина Пирожук

Київ, 11 лютого 2005 - Сам учорашній есдек та міністр освіти Василь Кремінь задоволений своїм входженням у нову владу. На з’їзді Аграрної партії він сам себе привітав зі вступом на посаду заступника держсекретаря Президента, зачитавши привітання від Ющенка.

Він також повідомив, що керуватиме внутрішньою політикою, і що місце ще одного заступника Зінченка із зовнішньої політики поки що вакантне.

Кремінь зізнався, що запрошення до нової влади отримав від представників керівництва, але яких саме не сказав.

До цього він додав, що інтереси і позиції нової влади – це і його інтереси і позиції.

Василь Кремінь

Інтереси і позиції нової влади – це мої інтереси і моя позиція. І я її підтримую досить довго. До того ж, я хотів би сказати чи, можливо, нагадати що розпочинав я роботу міністром освіти і науки в уряді В.А.Ющенка і за ініціативи В.А.Ющенка. І це тоді було зовсім неочікуваним кроком для партії, якої я був членом.

Марина Пирожук

Представник БЮТ Андрій Шкіль здивований таким кроком Віктора Ющенка і нагадує про “несвітле”, так би мовити, минуле нового чиновника в секретаріаті Ющенка, зокрема про його роль під час студентських рухів у Сумах.

Андрій Шкіль

Нехай би це прокоментували ті студенти, які в Сумах піднялися не в захист навіть загальноукраїнських прав, навіть не на захист своїх власних справ, вони піднялися на захист прав отримувати вищу освіту у тому вищому учбовому закладі, в кваліфікації якого вони не сумніваються, куди вони поступили.

Тобто, це пряма була вказівка міністра освіти про об’єднання цих вузів, що послужило причиною студентського повстання. І тут, я хотів би, щоб ці студенти прокоментували.

А з другого боку, якби був би прийнятий закон про люстрацію, я певний, що він буде прийнятий, я хотів би, щоб пролюструвався колишній міністр освіти.

Я глибоко переконаний, що недостачі кадрів немає. Є достатньо велика кількість фахівців, які здатні виконувати подібного рівня роботу. А це, я думаю, треба спитати тих, хто стоїть за призначенням, хто про лобіював його.

Марина Пирожук

Про те, хто ж все таки пролобіював пана Кременя, наразі невідомо. Найближче оточення Ющенка, яке раніше охоче роздавало коментарі з будь-якого приводу, сьогодні попросилося промовчати. Зате прокоментували прихід до нової влади старого чиновника Кременя сумські студенти, про яких, власне, і мовив пан Шкіль.

Студентка

Мене звати Олександра Веснич. Я речниця студентського руху спротиву. Студенти, які йшли пішки цим літом на Київ, ми просто обурені призначенням Кременя. Ми вважаємо, що це порушення всяких етичних і моральних норм. Ми не думаємо, що люди можуть мінятися. А те, що він творив влітку проти нас, - це просто було жахливо.

Марина Пирожук

Не розуміє таке рішення керівника держави і політолог Олександр Дергачов. Він переконаний, що влада змушена буде за це відповісти перед народом, який рано чи пізно поставить їй це запитання.

Олександр Дергачов

Подібне рішення влади незрозуміле. Я думаю, що владі доведеться пояснювати свою позицію перед народом, перед активістами помаранчевої революції, оскільки тут є багато але. Можливо, є якийсь аргумент.

Можемо тільки констатувати, що дуже суперечливий є процес, навряд чи це свідчення нестачі кадрів, але йдеться чи то про поспіх в певних кадрових питаннях, чи то про спеціальні домовленості, які потребують пояснення, або можна буде зробити висновок, що прозорість є вибірковою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG