Доступність посилання

ТОП новини

Анатолій Кінах та Аркадій Вольський про ЄЕП, інвестиції і "гарну дівчину".


Сергій Кисельов

Київ, 15 лютого 2005 - Кабінет міністрів України почав аналіз укладених домовленостей щодо формування Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Про це заявив перший віце-прем''єр-міністр Анатолій Кінах. За словами Кінаха, результати такого аналізу уряд планує підготувати до 15 березня – це запланована дата візиту російського президента Володимира Путіна в Україну.

Про перспективи українсько-російських відносин Кінах говорив у Києві на спільній прес-конференції зі своїм московським колегою, президентом російського Союзу промисловців і підприємців Аркадієм Вольським.

Головною темою розмови стали перспективи входження України до Єдиного економічного простору та готовність російського капіталу інвестувати українську економіку. Тим більше, що прес-конференція проходила невдовзі по закінченні конференції для інвесторів, яку організувала в Києві російська компанія "Ренесанс Капітал". І Анатолій Кінах, і Аркадій Вольський акцентували увагу журналістів на тому, що перебіг цього форуму, де зібралося понад 200 потенційних зарубіжних інвесторів, здатний принести Україні нечувані дивіденди.

60 % експорту України припадає нині на Росію. За словами пана Вольського, це значною мірою заслуга українського й російського Союзів промисловців і підприємців, які допомагають бізнесменам спілкуватися напряму. Тим не менше, на тему входження України до ЄЕП московський гість висловлювався досить обережно:

"Щодо Єдиного економічного простору, – звичайно, слід підходити акуратно. Я знаю, що уряд України ще не виносив жодних рішень з цього приводу. Тому забігати наперед нам некоректно".

Водночас Аркадій Вольський покритикував два інтерв’ю на шпальтах російської газети "Ізвєстія" – віце-прем’єра з питань європейської інтеграції Олега Рибачука та міністра юстиції Романа Зварича. Обидва українських урядовці виступили категорично проти продовження інтеграційних процесів з Росією. При цьому московський гість зізнався, що батько в нього – чистий українець, мати – білоруска, а сам він є, за його словами, росіянином "за паспортом".

Перший віце-прем’єр Анатолій Кінах щодо участі України в ЄЕП висловився так: "Ми підтримуємо необхідність удосконалення всіх видів співробітництва на Схід, включаючи Єдиний економічний простір. Але ми вважаємо, що повинні бути етапи. Європейський Союз кілька десятків років розвивається за принципом чотирьох свобод - це свобода пересування людей, переміщення товарів, капіталів, послуг. І при цьому процвітає. Що нам заважає робити це саме і у напрямку ЄС, і на схід? Перший етап – це зона вільної торгівлі. І ми готові створювати її у східному напрямку, з Росією, насамперед".

До речі, радіо "Свобода" нагадало панові Вольському, що 24 січня цього року він назвав великою помилкою можливе призначення Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра України. Чи не змінилася його думка тепер? Московський гість відповів:

"Я сказав, що бачу в прем’єр-міністрах – коли шукали прем’єр-міністра Анатолія Кириловича Кінаха. Це я сказав. І не приховую цього. А дівчина вона гарна. Я перепрошую, я не знаю, що слід говорити в таких випадках – лаяти я ж не можу".

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG