Доступність посилання

ТОП новини

Нове обличчя СБУ.


Віктор Міняйло


Київ, 17 лютого 2005 - “В Службі безпеки України відбулися значні кадрові зміни, але спецслужба повинна продовжувати ефективно функціонувати і виконувати завдання, на які очікує український народ”, - заявив сьогодні на брифінгу новопризначений голова СБУ Олександр Турчинов, За його словами, на сьогодні ще не існує остаточної концепції реформування СБУ.

Головне – це повернути Службу безпеки України в законодавче поле в межі Конституції, - зазначив Олександр Турчинов.

А почав він брифінг з наведення прикладів, де СБУ працювала поза законом. Наймасовішим явищем стало незаконне прослуховування телефонів. І вже порушено кримінальну справу за фактом прослуховування державних діячів – представників колишньої опозиції, зокрема Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко.

А от теперішню опозицію, за словами Олександра Турчинова, СБУ переслідувати не буде.

Олександр Турчинов

СБУ не повинно займатись опозицією. СБУ повинна працювати в напрямку захисту безпеки держави. Опозиція – це є виключна політична позиція тої чи іншої сили. Коли вона не переступає закон, коли вона діє в межах Конституції, то це питання не повинно взагалі торкатись СБУ. Безумовно, СБУ в усякому разі, я на цьому наполягає, не збирається займатись опозицією чи новою, чи старою, чи майбутньою, чи чинною.

Більше того, я думаю, що можуть до нас звернутись, щоб ми допомогли знайти, де ж ця опозиція знаходиться.

Віктор Міняйло

А ось що думає новий голова СБУ Олександр Турчинов про люстрацію, на якій наполягають радикали з нової влади.


Олександр Турчинов

Коли всі будуть рівні перед законом, то це і буде люстрацією. Всі, хто порушив закон, чи це влада, що пішла, чи це влада, яка прийшла, то вони повинні відповідати перед законом. Саме це буде очищення.

Що стосується саботажу, то я не відчув його, а там, де у мене була підозра, що таке можливе, то просто звільняв з роботи.

Віктор Міняйло

Одразу після брифінгу Олександра Турчинова, в кулінарці напроти СБУ, де полюбляють перехилити чарку працівники української спецслужби, я зустрів журналіста Станіслава Річинського. Він нині очолює Інтернет-видання “ОРД”, що в перекладі означає “Відділ пошукової діяльності” і безпосередньо займається правоохоронними органами. Ось що Стас Річинський думає про брифінг новопризначеного голови СБУ.

Станіслав Річинський

Як на мене, то прес-конференція досить змістовна. Тобто основна лінія праці СБУ, як я зрозумів, полягає у тому, щоб “панове, здавайте валюту”, як у Булгакова, тобто: всі здавайте валюту. Це основний напрямок, бо потрібно наповнювати бюджет.

Але мені здається, що ті всі розмови про реформування чи то СБУ чи МВС, мабуть, зайве, бо саме головне зараз – це наблизити правоохоронні органи і спецслужби до людини, навчити їх в кінці кінців працювати з заявами громадян, кожної конкретної людини.

Віктор Міняйло

Так вважає журналіст Стас Річинський І лише час дасть відповідь чи гасло помаранчевої революції “Міліція з народом” буде втілено в життя.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG