Доступність посилання

ТОП новини

У Росії починає мовлення Патріотичне ТВ.


Марія Щур

Прага, 17 лютого 2005 – Помаранчева революція в Україні, на думку багатьох оглядачів, зробила багатьох українців справжніми патріотами своєї країни. Але у сусідній Росії влада сама заходилася посилювати патріотизм. Своїми методами. Наступного тижня в Росії починає мовлення телевізійний канал оборонно-патріотичого спрямування. Спочатку його зможуть дивитися лише у Москві, але завдяки приймачам Міністерства оборони вже у травні його зможуть приймати по всій території Російської Федерації.

Ідея міністра оборони Росії Сергія Іванова, яку він просував роками, за підтримки президента Володимира Путіна, нарешті втілиться. До Дня захисника Вітчизни, колишній День Радянської Армії, що його святкують 23 лютого, російські патріоти отримають подарунок від свого уряду. Вони зможуть переключитися на канал “Звєзда”, який за словами директора нового каналу Сергія Савушкіна, показуватиме новини, документальні та художні фільми, концерти і навіть мультфільми для дітей військо-патріотичного спрямування. На думку Савушкіна, передачі на його каналі будуть більш позитивними та соціально орієнтованими, ніж ті, що існують на російському телебаченні сьогодні.

Російська держава вже володіє чи контролює три головні телевізійні мережі, передачі на яких, за словами критиків, вже нагадують радянський агітпроп, особливо новини та ток-шоу, які старанно обходять усі гострі кути у своїх дискусіях. Для чого ж потрібна ще і “Звєзда”, запитує московський кореспондент газети "New York Times". На його думку, цей канал матиме ідеологічну місію, не прикриту розважальним мотлохом.

Скептично ставляться до ідеологічного нововведення і в самій Росії. Не схвалює його навіть колишній прес-секретар міністерства оборони, а нині військовий оглядач газети “Комсомольская правда” Віктор Баранець:

“Я не думаю, що можна виростити патріотів у країні, де є антинародний уряд. Не можливо змусити армію стати коханкою режиму. Офіцери мені пишуть і кажуть: ми не хочемо захищати злодійкуватих олігархів, депутатів та міністрів, чиє сумління хворе на ожиріння. Армія, що ненавидить свою владу, не піддасться навіть вправній промивці мізків”.

Російський оглядач сумнівається, що й інша потенційна аудиторія каналу залишиться глухою до його місії. “Вони розраховують з одного боку на молоде покоління, на школярів, студентів, звичайно на солдатів та ветеранів. Це дуже різношерста аудиторія. А вони сподіваються, що кожну аудиторію вони погодують якимось патріотичним ерзацом, і таким чином виховають любов до своєї армії”.

Але, незважаючи на сумніви щодо телеканалу “Звєзда”, його поява вже викликає заздрість в інших патріотичних інституціях Росії. Патріарх всієї Русі Алексій ІІ може бути наступним, хто попросить і собі телеканал. Вище керівництво церкви вже запропонували таку ідею своєму ієрарху. На це він сказав, що душа народу має годуватися програмами, вільними від комерції та політики.
XS
SM
MD
LG