Доступність посилання

ТОП новини

МВФ радить Україні скоротити дефіцит бюджету за рахунок соціальних програм.


Марія Щур


Прага, 23 лютого 2005 – Міжнародний Валютний Фонд занепокоєний великим дефіцитом українського бюджету, який викає через низький збір податків та високі соціальні виплати. Місія Фонду, що скінчила роботу в понеділок, вважає, що дефіцит цього року може зрости до 6%, якщо уряд виконає усі свої соціальні обіцянки. Фонд рекомендує скороти дефіцит до 3%.

Міжнародний Валютний Фонд висловлює підтримку українському уряду та готовність до посилення співпраці, але попереджає про небезпеку зростання бюджетного дефіциту в Україні. За підрахунками Фонду, якщо уряд виконає обіцянки про підвищення соціальних виплат, свої та ті, що залишилися у спадок від уряду Януковича, дефіцит може зрости до небезпечних 6%. А це у свою чергу може викликати зростання інфляції у 2005 році.

“Якщо ж залишити дефіцит на нинішньому рівні, зросте внутрішній борг стосовно до валового внутрішнього продукту, що викличе дестабілізацію економіки”, - вважають фахівці Європейського департаменту МВФ, які перебували в Україні протягом 10 днів.

Тому Фонд рекомендує зменшити дефіцит до 2-3% шляхом скорочення витрат та перегляду деяких планових підвищень соціальних пільг, а також розширення податкової бази. Судячи із заяв українських урядовців, уряд збирається врахувати скоріше другу пораду Фонду та шукати можливість збалансувати бюджет за рахунок збільшення надходжень. На думку українського президента, бюджет має бути збалансованим, але соціальним: “Уряд віддаватиме людям бюджет до останньої копійки....”

У середу уряд збільшив утричі грошові видатки для солдат та курсантів та одночасно скасував 29 постанов про податкові пільги для підприємств, які запровадив попередній уряд. Зокрема, ліквідовуються спеціальні пільгові тарифи на електроенергію для деяких підприємств кольорової металургії. Завдяки цьому, - за словами прем’єра Юлії Тимошенко, бюджет додатково зможе отримати 100 мільйонів гривень.

На думку західних аналітиків, поки що Україні не загрожує фінансова нестабільність, хоча і до справжньої стабільності їй поки що далеко. За словами Еда Паркера, аналітика з рейтингового агентства Fitch, важливо не лише поправити державні фінанси, розшарпані виборами, але і дізнатися, що насправді в них відбувається: “Є деяка непевність щодо справжнього стану бюджету. Тому, перш ніж рухатися далі з виконанням обіцянок, було би потрібно прийняти реалістичний бюджет”.

Очікується, що нинішніх бюджет зазнає серйозного перегляду. При цьому новий міністр фінансів Віктор Пинзеник бездефіцитного бюджету не обіцяє, але вірить, що дефіцит можна буде утримати в межах 2% від валового внутрішнього продукту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG