Доступність посилання

ТОП новини

Запобіжні заходи безпеки на угорсько-словацькому кордоні через американо-російський саміт у Братиславі.


Василь Плоскіна

Угорщина, 25 лютого 2005 – На контрольно-пропускному пункті біля угорського села Ройко, що знаходиться приблизно за 30 км на південь від словацької столиці, у четвер припинено рух вантажного транспорту. Автобуси та легкові автомобілі, однак, можуть їхати до сусідньої держави. А митники попереджають водіїв, що в Словаччині поліція часто зупинятиме їх на шосе для контрольних перевірок.

КПП в Райці, що на угорсько-словацькому кордоні, прикметний тим, що він знаходиться на перехресті водного й суходольного шляхів, адже лінія кордону між двома сусідніми державами проходить Дунаєм. Зазвичай ті громадяни, які їдуть до Словаччини по роботі чи у власних справах, перетинають саме цей контрольно-пропускний пункт. На карті лінія угорського кордону вигинається на північному заході й опускається на південь: тут Угорщина межує з сусідньою Австрією. Основні транспортні потоки на Відень проходять у цьому місці через КПП у місті Гедьєшгалом. Воно знаходиться трохи південніше від КПП в Райці на відстані якихось півтора десятка кілометрів. Через Гедьєшгалом йде багато транзитного транспорту зі Східної Європи на захід континенту. Не дивлячись на те, що на австрійсько-угорському кордоні дуже часто затримують нелегальних емігратів, у тому числі й заробітчан з країн СНД, прикордонники у Гедьєшгаломі наразі працюють у звичному режимі.

Тим часом, як повідомив представник прикордонної служби Угорщини, у четвер 24 лютого на КПП в Райка з 10-ї години ранку до восьмої вечора зупинено рух вантажних автомобілів вагою до трьох з половиною тонн. За словами підполковника Івана Ковача, ці заходи на угорсько-словацькому кордоні могли викликати певні труднощі з прямуванням транспорту в Словаччину й після скасування заборони на рух. Це спричинено тим, що словацька поліція особливо пильно перевіряє транспортні засоби з-за кордону, оскільки в Братиславі цими днями відбувався американо-російський саміт. Як повідомила прикордонна служба Угорщини, у п’ятницю на контрольно-пропускному пункті в Райці на дві години буде зупинено й рух вантажних трейлерів.
XS
SM
MD
LG