Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Георгій Селянин запропонував оголосити Одесу “непереможеною територією корупції”.


Петро Каландирець

Одеська міська Рада
Одеса, 25 лютого 2005 - Позачергова сесія Одеської міської Ради викликала особливе зацікавлення з боку місцевих журналістів та представників різноманітних правозахисних організацій. Останнім часом критика з боку різноманітних державних діячів на адресу Одеського міського голови посилилася. Погрожують направити до Одеси різноманітні комісії для перевірок.

Особливий резонанс викликали заяви, зроблені державним секретарем України Олександром Зінченком, який закликав Одеського міського голову оприлюднити у місцевих засобах масової інформації власну декларацію про прибутки. Пана Зінченка цікавило, чи можна було на зарплату міського голови чесною працею придбати у приватну власність майно, яким нині володіє Руслан Боделан?

Цей виступ пана Зінченка не викликав особливого зацікавлення з боку лояльних до міської влади засобів масової інформації. А нещодавній візит голови Партії регіонів Віктора Януковича та перебіг міської конференції Партії регіонів вони висвітлювали досить жваво.

Депутати міськради відмовилися від розгляду питання “Про затвердження загальної чисельності апарату Одеської міськради та витрат на їхнє утримання”. Міський голова Руслан Боделан пояснив такий крок тим, що “нині Кабінет міністрів ухвалює рішення про скорочення чисельності апаратів усіх рівнів”.

Вже на початку роботи сесії були оголошені протести проти можливого будівництва у історичній частині Одеси, в районі Потьомкінських сходів, нової автозаправки. На місці будівництва вже знищили 52 дерева.

“Що стосується будівництва заправки на Потьомкінських сходах – це дитячі іграшки у порівнянні з тим, що вже зроблене для нищення міста”,- сказав у виступі депутат Одеської міськради Борис Литвак.

Він запропонував представникам міської прокуратури “негайно накласти арешт на документи, які дозволили будівництво заправки, і отримати повну інформацію”.

Але більшість депутатів Ради не підтримали пропозицію обговорити питання щодо заборони будівництва автозаправки.

Депутат міськради Георгій Селянін
Депутат міськради Георгій Селянин зазначив: “Надія, що з’явилася після оголошення позачергової сесії, жила нетривалий час - до першого знайомства із запропонованим депутатам проектом рішення, який знов не пройшов через обговорення у постійних комісіях. Але одесити ще не знайомі зі змістом цього проекту. Чимало з них ще чекають, що після малоприємних оцінок держсекретаря Зінченка на адресу місцевої влади, ця влада, нарешті, зрозуміє, що мешкає у зовсім іншій країні. З чим ми вийдемо до людей після закриття цієї сесії? З повідомленням про те, що розпочатий у 2002 році під виглядом житлово-комунальної реформи бюрократичний жах триватиме і далі?”

Георгій Селянин запропонував депутатам порівняти зміст запропонованого статуту комунального підприємства “Управління мікрорайоном” і ухваленого у грудні 2002 року статуту Дирекції єдиних замовників (ДЕЗ).

“Я гадаю, що кожен, хто знайде більше десяти відмінностей, може бути одразу зарахованим на четвертий курс юридичної академії. Це документи- близнюки. А тепер давайте разом згадаємо те, що нам все одно, хочемо ми цього чи ні, вже найближчим часом нагадає громада. Отож, після ліквідації ЖЕО, ми ухвалили розраховану на два роки цілком декларативну Програму реформування управління міським житлово-комунальним господарством, жоден з пунктів якої так і не був виконаний. Після цього була кампанія з примушення дезорієнтованого населення до підписання угод з ДЄЗ. Через кілька місяців ці угоди перетворилися у клаптики паперу, у зв’язку з тим що ДЄЗи були нами ліквідовані. Підкреслюю, не реорганізовані, а саме ліквідовані. Пізніше була зроблена безрезультатна спроба створити так звані “управління мікрорайоном” при райдержадміністраціях. І ось тепер, через два роки після початку цієї вакханалії, нам пропонують те, з чого ми розпочинали. Ті ж 16 комунальних підприємств, 16 директорів, 16 секретарів...”

Георгій Селянин запропонував сесії оголосити Одесу “непереможеною територією корупції, адміністративного тиску і відсутності законності”.

Не почули депутати і пропозицію депутата Селянина “бойкотувати голосування винесених на розгляд сесії проектів рішень”.

Одеський міський голова Руслан Боделан не побажав коментувати обвинувачення на адресу міського керівництва міста з боку державного секретаря Олександра Зінченка,але пообіцяв виконати прохання пана Зінченка і оприлюднити у ЗМІ декларацію про власні прибутки.

“Було зауваження щодо поділу міста на сімейні клани. Ви знаєте, що відповідні органи проводять перевірки. Я дуже хочу, щоб була публічна відповідь на запитання, які саме сімейні клани?”

24 лютого, як стало відомо, група одеситів, прихильників Президента України Віктора Ющенка, під час перебування у Києві, мала зустріч з державним секретарем Олександром Зінченком. Пан Зінченко пообіцяв виконати обіцянку і повернутися до вирішення актуальних для мешканців міста питань через 45 днів після призначення нового голови Одеської обласної державної адміністрації.
XS
SM
MD
LG