Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі соціал-демократи вимагають, щоб консервативна опозиція вибачилася перед Україною.


Надія Кандиба

Німеччина, 1 березня 2005 - Візовий скандал у Німеччині триває. Представники соціал-демократів вимагають від консервативної опозиції вибачення перед Україною за псування її іміджу. При чому вони наполягають, щоб це сталося найближчими днями – тобто, до візиту Віктора Ющенка, який має приїхати до Берліна 8-го березня. Християнські демократи переконані, що лібералізація візового режиму сприяла проникненню на територію Німеччини нелегальних заробітчан передусім з України.

“Зелені” та соціал-демократи, які досі у візовому скандалі перебували під потужним обстрілом консервативної опозиції, перейшли в наступ. Вони закинули своїм політичним опонентам “неприйнятну полеміку”. Зокрема, з такою заявою виступив прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Пеер Штайнбрук. Справа в тому, що низка експертів вже неодноразово відкидала закиди консервативної опозиції стосовно масивного зловживання лібералізованим візовим режимом з боку українських заробітчан. У вівторок газета Stuttgarter Zeitung повідомила про відсутність помітного зростання кількості нелегалів на німецькому ринку праці, пославшись при цьому на дані контрольного фінансового відомства, яке спеціалізується на спостереженні за нелегальною зайнятістю.

Тим часом заступник голови фракції соціал-демократів Ґернот Ерлер звернувся до християнських демократів з вимогою, щоб вони вибачилися перед Україною за свої докори. Інакше виникає враження, що християнські демократи без жодних підстав свідомо хочуть поширити ксенофобні настрої, процитувало соціал-демократичного політика інформаційне агентство dpa. Ґернот Ерлер вимагає, щоб таке вибачення пролунало ще до візиту президента України Віктора Ющенка, який наступного тижня планує відвідати Берлін. Раніше також міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер закликав християнські партії нарешті припинити криміналізувати, як він сказав, “мужній народ України”.

Тим не менше, візовий скандал поки що, судячи з усього, не затьмарив імідж України, який вона набула в зв”язку зі зміною влади в Києві. Більше того, згідно з повідомленням газети Handelsblatt, Віктора Ющенка можуть запросити виступити в Бундестазі. Закордонним політикам дозволяють виступати з промовою в німецькому парламенті лише у виняткових випадках. Досі таку можливість надавали таким політичним діячам як президент США Джордж Буш, генеральний секретар ООН Кофі Аннан та президент Росії Володимир Путін. До речі, ініціатива запросити до Бундестаґу Віктора Ющенка належить християнському демократу Фолькеру Рює, який очолює парламентський комітет з питань зовнішньої політики. Він пояснив це історичним значенням мирної революції в Україні та тією роллю, яку відіграла в цьому процесі Німеччина.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG