Доступність посилання

ТОП новини

Рівень безробіття в Німеччині долає все нові й нові рекорди.


Надія Кандиба

Німеччина, 1 лютого 2005 - Рівень безробіття в Німеччині зростає. Необнадійливими виявилися й останні дані, які Федеральне відомство з питань праці оприлюднило у вівторок. 5 мільйонів 200 тисяч осіб без роботи – такого ця країна в своїй повоєнній історії ще не знала.

Канцлеру Німеччини, соціал-демократу Ґергарду Шредеру дме в обличчя справді крижаний вітер, якщо взяти до уваги рівень безробіття, який в лютому перевалив за позначку в 12,5%. Лідер християнських демократів Анґела Меркель говорить у зв”язку з цим про “сумний рекорд” червоно-зеленого уряду. Голова Федерального відомства з питань праці Франк-Юрґен Вайзе вказує, однак, на передусім статистичні причини, які призвели до такої ситуації:

“Такого рекорду вдалося досягти не в останню чергу завдяки тому, що відбувся збіг неприємних обставин. З одного боку, зростання безробіття викликане традиційними сезонними причинами, з іншого – безробітних просто стали інакше рахувати, включаючи тепер у статистику частину населення, яке отримує соціальну допомогу”, - сказав Вайзе.

Консервативна опозиція вказує ще й на опосередкований зв’язок між зростанням безробіття та лібералізацією візового режиму. Так, представник баварського Християнсько-соціального союзу в Бундестазі Міхаель Ґлос переконаний, що своєю візовою політикою червоно-зелений уряд сприяв встановленню демпінгових цін на роботу в країнах Шенгенської угоди. На його думку, скориставшись спрощеними правилами видачі віз, до країн ЄС потрапила велика кількість нелегальних заробітчан з СНД. Вони не могли осісти в Німеччині, оскільки тут ведеться сувора боротьба проти нелегального ринку праці. Натомість заробітчани відправлялися далі, наприклад, до Португалії. Витіснені ними місцеві працівники вимушені були шукати роботу за межами власної країни, пропонуючи свої послуги, зокрема, й на німецькому ринку праці. Тим часом голова Об’єднання профспілок Німеччини Міхаель Зоммер закликав німецьких підприємців продемонструвати свою громадську відповідальність у боротьбі з безробіттям.

“Це справжній скандал, що великі концерни тільки вимагають від працівників нових і нових поступок і, незважаючи на рекордні прибутки, утримуються від створення нових робочих місць”, - сказав Зоммер. У зв’язку з цим профспілковий лідер вважає за доцільне посилити тиск на такі компанії, як Deutsche Bank.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG