Доступність посилання

ТОП новини

Дорога до правди про вбивство Георгія Гонгадзе веде до Карлових Варів, вважають західні журналісти.


Оксана Пеленська

вілла “Алан”
Прага, 3 березня - До Карлових Варів, найпопулярнішого серед пострадянської еліти курорту, 15 лютого цього року приїхав поправляти своє здоров’я колишній український президент, а нині пенсіонер Леонід Кучма. Його зимовій відпустці присвячений сьогоднішній випуск британського видання “Джейнс Інтелідженс Дайджест” (Jane''s Intelligence Digest). В матеріалі, зокрема, наголошено, що Карлові Вари особливо облюбували представники високої політики та розвідок з пострадянських теренів. З тих, хто вже тут побував, наприклад, з російської ФСБ чи української СБУ, вже можна скласти цікаву колекцію. І зупиняються вони переважно в готелях, які належать великому російському бізнесу. Саме в їхніх руках сьогодні значна частина престижних курортів, вілл, оздоровчих комплексів і ресторанів. Цікаво, що і Москва має тут свій готель класу люкс. Російські політики люблять прилітати сюди з робочими візитами, цій меті підпорядкований графік авіарейсів між Москвою та Варами.

Однак російською гостинністю цього разу Кучма знехтував. Своєю присутністю він потішив казахських бізнесменів. За інформацією “Джейнс Інтелідженс Дайджесту”, вілла “Алан”, де зупинився Леонід Кучма, належить колам, близьким до президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. В тиші цієї вілли, допускають британські аналітики, формує пан Кучма плани роботи свого Фонду, який мав би допомогти політично та економічно розвиватись в Україні. Але і тут, на думку британського “Джейнс Інтелідженс Дайджест”, не все ясно. Фонд, про заснування якого Кучма офіційно оголосив у листопаді минулого року, утримує в основному, як пише видання, зять українського екс-президента Віктор Пінчук – герой контроверсійної приватизації “Криворіжсталі”.

Карло-Варські зимові канікули Леоніда Кучми не оминули увагою і чеські журналісти. На думку Петри Прохазкової - відомої журналістки і правозахисниці, розслідування вбивства Георгія Гонгадзе нині веде до Карлових Варів. Ймовірно, зазначає вона в нинішньому числі “Лідових новін”, що наказ викрасти журналіста дав тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, а президент Кучма про цю акції не міг не знати. Чому він досі мовчить, це потрібно буде пояснити, зауважує чеська правозахисниця.

У Карлових Варах гарно за будь-якої погоди, особливо, якщо про вас дбають в одному з найкомфортабельніших готелів міста. Саме такою є приватна вілла “Алан”, де мав би сьогодні відпочивати Леонід Кучма. Однак на прохання радіо ’’Свобода’’ цей факт працівники готелю і не спростували, і не підтвердили. Курс тритижневого лікування колишнього президента України закінчується 6 березня, тижнем пізніше добігає кінця чинність його чеської візи.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG