Доступність посилання

ТОП новини

Белградськi ЗМI цими днями повiдомили, що росiйська компанiя “Альфа група” купила сербську мережу мобiльного телефонного зв’язку за мiльярд доларiв. Та в Москвi вiдразу спростували сенсацiйне повiдомлення.


Михайло Рамач

Белград, 8 березня – Власником бiльшостi акцiй сербської компанiї “Мобтел” у дев’яностi роки став бiзнесмен Боґолюб Карич, котрий на той час був близьким до режиму Слободана Милошевича. Згодом виявилося, що Карич заплатив далеко менше вiд реальної цiни. Нинiшнiй уряд стверджує, що бiльшiсть акцiй досi належить державi. Справа дiйшла до мiжнародного арбiтражного суду й невiдомо як завершиться.

Та наприкiнцi минулого тижня сталася несподiванка. Прем’єр-мiнiстр Воїслав Коштуниця прийняв посла Росiйської Федерацiї в Белградi Александра Алексєєва, згаданого Карича та групу росiйських бiзнесменiв. Пiсля зустрiчi оприлюднено повiдомлення, що бiльшiсть акцiй сербського “Мобтелу” купила “Альфа група” з Москви. Газети повiдомили про цю подiю на перших сторiнках, називаючи її iнвестицiєю року. Проте в недiлю представник росiйської компанiї заявив, що трансакцiя не вiдбулася.

Що ж сталося? Сербський мiнiстр господарства Предраґ Бубало пояснює, що Коштуниця прийняв росiян на пропозицiю посла Алексєєва. Темою розмови мало бути дiлове спiвробiтництво, а не конкретнi угоди. Та пiд час зустрiчi гостi повiдомили голову уряду про купiвлю “Мобтелу”. Коштуниця жодних документiв не бачив і нiчого не пiдписував, каже сербський мiнiстр.

Представник Боґолюба Карича заявив, що додаткової iнформацiї про продаж акцiй росiянам не буде. Деякi газети висловлюють припущення, що справжнiм власником акцiй був не Карич, а колишнiй президент Слободан Милошевич. Iншi ставлять запитання: хто кого обманює: чи росiяни Карича чи Карич та його лобiсти в урядi прем’єра Коштуницю?

Мiльярд доларiв для Сербiї – величезний капiтал. І не однаково, хто його дістане - бiзнесмен Карич чи влада. Деякi оглядачi попереджають, що могло йтися про кота в мiшку, оскiльки продавця немає і не буде, поки мiжнародний арбiтражний суд не встановить, кому належить бiльшiсть акцiй компанiї.
XS
SM
MD
LG