Доступність посилання

ТОП новини

Політики вважають винною у нинішній напрузі в Одесі міську владу.


Петро Каландирець

Руслан Боделан на брифінгу в Одеському міськвиконкомі
Одеса, 15 березня 2005 - Приморський районний суд Одеси скасував рішення міської виборчої комісії про обрання у 2002 році Руслана Боделана Одеським міським головою. Це сталося за заявою народного депутата України Едуарда Гурвіца. Суд постановив повторно розглянути і справу, порушену у 2002-му році за фактами фальшування виборів Одеського міського голови.

Міська влада готується до протистояння. Партійні лідери регіону заявляють, що працівники бюджетних організацій міста знову стають жертвами адмінресурсу.

15 березня брифінг для журналістів провів Одеський міський голова Руслан Боделан. Він назвав ухвалене Приморським районним судом рішення “прагненням змінити міську владу в Одесі” та проявом переслідування “за політичні погляди”.

Руслан Боделан вважає, що можливе відсторонення його від влади може стати результатом припинення реалізації “багатьох соціальних програм”.

Руслана Боделана на процесі у Приморському райсуді Одеси представляв нардеп Шуфрич
Руслан Боделан: “Не про мене йде мова сьогодні.Зміна рішення суду і можливе визнання недійсними результатів виборів 2002 року поставить під сумнів чимало ухвалених економічних і соціальних рішень. Ці питання стосуються тисяч мешканців нашого міста, про яких ми маємо постійно дбати. Саме про це мова. Тому не слід мене обвинувачувати, що я заляканий”.

Власний кореспондент всеукраїнського тижневика “Український Південь” Олександр Орлов, який на кілька хвилин запізнився на початок брифінгу, так і не був допущений на зустріч Руслана Боделана з працівниками ЗМІ.

Цього дня Руслан Боделан провів і закриту для преси нараду з керівниками комунальних підприємств та районних державних адміністрацій.

Народний депутат України Едуард Гурвіц, коментуючи виголошену на брифінгу заяву Руслана Боделана, сказав, що лідер місцевої організації Партії регіонів “дбає не про соціальний добробут одеситів, а про право надалі незаконно обіймати посаду Одеського міського голови”.

Народний депутат України, екс-мер Одеси Едуард Гурвіц
Тим часом, до обласних осередків різних політичних партій та громадських організацій Одеси надійшла інформація про те, що працівників комунальних підприємств примушують підписуватися під відкритим листом до Президента та голови уряду на захист нинішнього міського голови. За цією ж інформацією, надходять вказівки про необхідність залучення людей на заплановану на 16 березня, біля приміщення Приморського районного суду, акцію на підтримку Руслана Боделана.

Голова Одеської обласної організації партії “Наша Україна” Володимир Курінний повідомив радіо “Свобода”, що до нього звертаються працівники освітніх та закладів охорони здоров’я.

Володимир Курінний: “Міські управління освіти і охорони здоров’я надають команди примусово виводити трудові колективи на збори, де планують ухвалити резолюцію “Про захист демократії”>. Резолюція ця видається кожному директору школи, директору дитячого садка. Мова йде про брутальне застосування адміністративного ресурсу і формування так званої громадської думки адміністративними засобами. Має місце жорстка команда. Мова навіть іде про те, що, якщо керівники установ не організують людей на вуличні акції, буде стояти питання про їхнє звільнення з роботи”.

На думку лідера Одеської обласної організації партії “Наша Україна” Володимира Курінного, поведінкою деяких керівників комунальних підприємств та голів райдержадміністрацій в Одесі мали б зацікавитися правоохоронні органи.

Очікується, що в Одесі відбудеться позачергова сесія міської Ради. Депутатам запропонують ухвалити звернення до Верховної Ради і висловити недовіру судді Приморського райсуду Одеси Світлані Ярош. Рішенням від14 березня вона задовольнила вимоги народного депутата України, екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца і визнала недійсним рішення міськвиборчкому про перемогу на виборах Одеського міського голови у 2002 році Руслана Боделана.

Місцеві Інтернет-видання повідомляють, що у роботі позачергової сесії міськради братимуть участь Віктор Медведчук та Віктор Янукович.
XS
SM
MD
LG