Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО сподіваються на відкритість України в справі крилатих ракет.


Славко Волинський

Брюссель, 18 березня 2005 – Визнання генерального прокурора України Святослава Піскуна про те, що з Україна до Ірану й Китаю в обхід ембарго ООН дісталися крилаті ракети, не пройшла повз увагу НАТО. Проте, як зазначив в інтерв’ю радіо “Свобода” один із офіційних представників альянсу, котрий побажав бути неназваним, на офіційну реакцію НАТО слід почекати до з’ясування всіх обставин цих оборудок. Але саме визнання українськими урядовцями факту про постачання зброї з України в небезпечні точки, наголосив представник альянсу, дає підстави сподіватись на початок співпраці між Україною і НАТО в цій сфері.

Один із речників альянсу, коментуючи повідомлення офіційного Києва, зауважив, що не бажає поки, щоб називалось його ім’я, оскільки союз НАТО повинен пильно вивчити цю справу. Але, сказав він, безумовно, реакція з цього приводу буде, адже йдеться про досить серйозні речі.

Союз НАТО вже давно мав інформацію про те, що Україна продавала зброю в обхід ембарго Організації Об’єднаних Націй, сказав чиновник альянсу, але стара українська влада відмовлялася підтверджувати ці дані. Хто конкретно в цьому винен – чи попередній президент України, чи колишній прем’єр-міністр, чи міністр оборони, чи якісь українські структури – повинні розібратися в першу чергу правоохоронні органи України: СБУ, міністерство внутрішніх справ, прокуратура, наголосив він і додав: якщо Україна побажає, то НАТО допоможе розібратись у цій та інших подібних справах.

Альянс також тішить те, продовжив мій співрозмовник, що новий уряд України в таких делікатних справах, як торгівля зброєю, починає діяти прозоро, не приховуючи збройових оборудок від своїх партнерів. І ми сподіваємось, висловив припущення представник альянсу, що до плану дій Україна – НАТО буде внесено доповнення», які стосуватимуться спільного контролю над експортом та імпортом зброї.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG