Доступність посилання

ТОП новини

Угорська Феміда має визначитися, як бути з батьком-ґвалтівником 2,5-річної дівчинки.


Василь Плоскіна

Угорщина, 24 березня 2005 – Угорська поліція затримала днями молодого батька, якого підозрюють в зґвалтуванні рідної дочки. Серед інших подробиць цієї непростої кримінальної справи багатьох громадян вражає той факт, що дівчинці всього два з половиною роки.

Нещастя трапилося в містечку Тьорьокбалінт, неподалік Будапешта. Воно прикметне тим, що тут знаходиться кілька великих гіпермаркетів, де з задоволенням роблять покупки мешканці столиці. Ніщо не вказує на ознаки занедбаності й провінційності цього місця. Тут прокладено непогані шосейні дороги, обабіч траси виросли нові приватні будинки, є школа, затишні кафетерії, не бракує крамниць. Ясно, що це вам не якась глуха закутина.

І все ж, коли в місцеву поліцію звернулася молода жінка із заявою на власного чоловіка, то правоохоронці, які в силу характеру своєї служби не повинні вже нічому дивуватися, були буквально заскочені зненацька свідченнями матері. Вона сказала, що мужчина, з котрим заявниця кілька років перебуває у шлюбі, зґвалтував власну донечку. На доказ правдивості своїх слів, мати надала поліції документ медичної перевірки. Справа в тому, що молода жінка вже наступного дня після вчинення наруги відвезла дочку в одну з будапештських клінік. Експертиза підтвердила найстрашніші підозри матері. Після цього вона вже не сумнівалася, а відразу звернулася в поліцію.

Щоправда, Ласла Ф. затримали тільки через тиждень. Він переховувався від правосуддя десь у столиці. Після проведеного допиту затриманий зізнався у скоєнні протиправних дій.

Слідство зараз готує для суду доказову базу. Юристи кажуть, що на Ласла Ф. може очікувати вельми суворе покарання. Але напевне можна сказати, що осуд громадськості буде ще більшим, адже йдеться про переступ моралі і закону, причому у сфері таких людських стосунків, які не вільно чіпати цивілізованій людині, бо інакше руйнуються дуже важливі духовні підвалини, після чого наступає душевний хаос. Угорська преса подає читачам якомога більше фактологічних подробиць цієї справи. А пересічні громадяни говорять про те, що такому - з дозволу сказати – батечку, як Ласло Ф., не вистачить і найпотужнішого морського прожектора, щоб заглянути в темні глибини своєї душі.
XS
SM
MD
LG