Доступність посилання

ТОП новини

До розгляду справи “Гурвіц проти Боделана” в Одесі і далі прикута увага громадськості...


Петро Каландирець

У залі Приморського райсуду Одеси
Одеса, 24 березня 2005 - 24 березня у Приморському районному суді Одеси тривав розгляд справи “Гурвіц проти Боделана”. Суддя Світлана Ярош не допустила до опитування свідка з боку відповідача (міської територіальної виборчої комісії).

За словами юриста, свідок Геннадій Гаєвой був присутній у залі, коли розпочався розгляд справи, а це заборонено.

24 березня у залі суду тривало опитування свідків. Були викликані 14 осіб.

Адвокат, який представляє інтереси Едуарда Гурвіца, Олександр Казарновський вважає, що “пояснення, які оголошують свідки, запрошені Одеською міською територіальною виборчою комісією, жодного впливу на висновки суду мати не будуть. Комісія прагне представити свідків не з тих дільниць, протоколи з яких є у матеріалах справи. Ці свідки нічого не пам’ятають (один з них навіть не пригадує, чи були у виборчій комісії викладачі з його ж школи, у якій він заступник директора). Вони постійно повторюють, що на їхній дільниці все було добре і не більше цього. Будь- які питання, які виходять за рамки вивчених відповідей, викликають у них проблеми. Вони не пам”ятають подробиць, навіть, від яких партій були спостерігачами на виборах 2002 року”.

Один з учасників пікету біля приміщення суду
Олександр Казарновський висловив надію, що “суд буде здатний надати належну оцінку всім свідченням, які пролунали у судовому засіданні”.

Уважно стежить за подіями у Приморському райсуді Одеси і помічник народного депутата України Г. Омельченка, голова Одеської обласної організації УРП “Собор” Федір Нарійчук. На його думку, у разі ухвалення Приморським райсудом Одеси справедливого рішення, напруга, яку провокують близькі до міської влади політичні сили, дуже швидко зникне.

“Суд має встановити факти шалених порушень на виборах міського голови у 2002 році та покарати винних. Лише тоді одесити будуть переконані, що їхні права будуть збережені під час майбутніх голосувань”.

Суддя Світлана Ярош оголосила перерву у засіданні суду до 09.00 ранку 25 березня.

Едуард Гурвіц та його помічник Едуард Щеглов у залі суду
А 24 березня тема виборів 2002 року в Одесі знову була обговорена, але вже на прес-конференції прокурора Одеської області Віктора Шахова.

Порушена у 2002 році Генеральною прокуратурою України кримінальна справа протягом тривалого часу “була без належної уваги з боку слідчих. Лише 5 січня 2005 року була відновлена робота слідчої оперативної групи, яка приступила до ретельної перевірки фактів, що мали місце у 2002 році”.

Слідчим прокуратури вже відомі прізвища осіб, які спричиняли фальсифікації під час виборів Одеського міського голови у 2002 році.

Віктор Шахов висловив припущення, що протягом найближчих двох місяців розслідування цієї справи завершать і направлять до суду.

З прес конференції у Одеській облпрокуратурі
“Ми досі відчуваємо перешкоди. Протягом двох тижнів не можемо знайти архів. Його постійно перевозять у різні місця”,- сказав прокурор Одеської області.

Справа “Гурвіц проти Боделана” дотепер викликає значне зацікавлення з боку різноманітних засобів масової інформації. Події з приміщення Приморського райсуду Одеси щодня висвітлюють не лише більшість місцевих телекампаній, інформагенцій та газет, але і кореспонденти всеукраїнських та закордонних ЗМІ.
XS
SM
MD
LG