Доступність посилання

ТОП новини

Лідер демократів у Сенаті США Гаррі Рід проти того, щоб скорочувати американську допомогу Україні.


Юрій Свірко

Гаррі Рід
Київ, 24 березня 2005 року - Делегація Конгресу США на чолі з лідером демократів у Сенаті Гаррі Рідом відвідала сьогодні Київ з коротким візитом. Вона мала зустрічі з президентом Віктором Ющенком та іншими чільними представниками України. Сенатор Рід, який представляє штат Невада, дав ексклюзивне інтерв’ю радіо "Свобода."

Делегація Конгресу перед приїздом до Києва відвідала Ірак, Ізраїль та Грузію. Україна стала останнім пунктом цього євразійського турне Гаррі Ріда. На запитання, якою була головна мета київського візиту, сенатор Рід відповів:

- Ми вважаємо, що Ющенко був героєм не лише у вашій країні, але й в усьому світі. Ми хотіли зустрітися з ним і обговорити, що ми можемо зробити заради того, щоб ця демократія стала успіхом. Ми мали дуже добру зустріч з Ющенком та з міністром закордонниих справ. Ми дуже задоволені зустріччю з представниками неурядових організацій, які допомогли владі робити правильні кроки. Для нас це була дуже важлива зустріч перед поверненням додому. Ющенко збирається приїхати до Сполучених Штатів менше ніж за місяць, і ми цього дуже чекаємо.

- Пане сенаторе, чи одержав Віктор Ющенко запрошення виступити із промовою в американському Конгресі?

-І демократи, і республіканці вважають, що він повинен мати можливість це зробити. Як я вже сказав, він герой міжнародного масштабу, і було б добре не лише для нашої держави, але й для всього іншого світу, якби він виступив із промовою в залах Конгресу. Коли він приїде до нас на початку квітня, він зможе виступити. Ми працюватимемо над цим, коли повернемося.

- Як Ви ставитеся до того, що комітет з бюджетних асигнувань Палати представників Конгресу США удвічі скоротив обсяг американської допомоги Україні, котрий був запропонований президентом Бушем? -Ми вважаємо, що це несправедливо. Ми маємо двопалатний законодавчий орган, і палата представників не визначає, що робити нам. І ми збираємося повернутися до цього питання, щоб зробити те, що ми можемо. Щоб відновити цифри, запроновані адміністрацією – якщо не збільшити їх.

- Пане сенаторе, коли буде скасовано поправку Джексона -Веника? Її було схвалено ще 1974 року, коли існували перешкоди для еміграції євреїв з Радянського Союзу. Проте поправка формально є чинною й сьогодні стосовно України та забороняє надання їй офіційних кредитів і кредитних гарантій...

-Ми обговорювали це дуже довго з президентом (Ющенком). Моя дружина – єврейка, її батько народився тут, поблизу Києва. Це те, на що ми повинні подивитися: поправка Джексона—Веника існує вже досить давно, і ми повинні подивитися конкретно на Україну, чи має вона ще ці придушення”.

- Моє останнє запитання – про виведення українських військових з Іраку. Перед Україною Ви відвідали Ірак. Що Ви думаєте з цього приводу?

-Українські військові повертаються додому. Вже є графік цього. Це рішення, яке має схвалювати українська влада, а не Сполучені Штати. Я вважаю, що ми повинні там залишитися. Для нас піти- означатиме, що перемогли терористи, і ми не можемо допустити, щоб це відбулося.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG