Доступність посилання

ТОП новини

Едуард Гурвіц прохає суд визнати його Одеським міським головою.


Петро Каландирець

Едуард Гурвіц
Одеса, 30 березня у Приморському райсуді Одеси тривав розгляд скарги народного депутата України, екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца з приводу оголошених територіальною виборчою комісією підсумків виборів міського голови у 2002 році. Цього дня суддя Світлана Ярош заслухала кількох свідків тодішнього виборчого процесу та прийняла додаткові докази до скарги Гурвіца від 06.04.2002 року.

Голова Російської Ради Причорномор’я Олександр Афанасьєв оприлюднив звернення, у якому висловив переконання, що „справедливе і юридично обґрунтоване рішення у справі Едуарда Гурвіца – Руслана Боделана стане першим кроком до знищення антиправових проявів у судовій гілці влади”.

У 2002 році Російська громада імені Олександра Невського брала участь у передвиборчій кампанії Руслана Боделана і висловила готовність засвідчити про „значні порушення Закону України „Про вибори депутатів міських Рад, сільських, селищних та міських голів”.

І після завершення судових засідань на вулицях тривають обговорення
„У 2002 році в Одесі значно перевищені можливості використання у агітаційній кампанії засобів масової інформації. Зокрема, передвиборчі числа газети „Ветеран”, яку видавав фонд „Відродження регіону”, містили чимало матеріалів, які агітували за Руслана Боделана. Використовувалися послуги закордонних „політтехнологів” у розпорядження яких на час виборчої кампанії був переданий офіс „Відродження регіону”. Крім цього, друкувалися і поширені масовими накладами листівки, які містили неправдиві відомості про головного суперника – Едуарда Гурвіца”, йдеться у поширеному зверненні.

30 березня велика група учасників процесу знову звернулися до дирекції місцевої телекомпанії „РІАК”. Автори звернення просять „об’єктивно і неупереджено” висвітлювати події у Приморському районному суді Одеси.

Цього дня адвокат Олександр Казарновський зачитав зміст додаткових доказів до скарги Едуарда Гурвіца від 06 квітня 2002 року. Скаржник вважає керівництво та членів міської територіальної виборчої комісії винними у „відвертому та цинічному ігноруванні вимог Закону України „Про вибори депутатів місцевих Рад, сільських, селищних і міських голів”.

Він пропонує визнати дії Одеської міської територіальної виборчої комісії при встановленні результатів голосування у єдиному одномандатному окрузі по виборах Одеського міського голови, що відбулися 31 березня 2002 року, незаконними.

У поданому суду документі міститься і прохання „встановити факт обрання на виборах Одеського міського голови, які відбулися 31 березня 2002 року, Гурвіца Едуарда Йосиповича Одеським міським головою та зобов’язати Одеську територіальну виборчу комісію зареєструвати його обраним міським головою”.

Приморський районний суд Одеси
Едуард Гурвіц вважає, що слід „встановити факт порушення кандидатом на посаду Одеського міського голови Русланом Боделаном вимог пунктів 3, 4, 5, 6 частини 2 ст. 58 Закону України „Про вибори депутатів місцевих Рад і сільських, селищних та міських голів” та винести приватні визначення на адреси Одеської облради та прокуратури.

„Винести приватне визначення на адресу прокуратури Одеської області про скоєння Одеським міським головою Русланом Боделаном корупційних дій, які відображені у представництві його інтересів на суді працівниками Одеського міськвиконкому,котрі від нього у службовій залежності”.


Суддя Світлана Ярош оголосила про прийняття до розгляду додаткових доказів до скарги Едуарда Гурвіца і оголосила перерву до 09.00 ранку 4 квітня.
XS
SM
MD
LG