Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відбулися громадські слухання на тему “Причини корупції в Україні і шляхи її подолання”.


Геннадій Сахаров

Учасники громадських слухань
Дніпропетровськ, 30 березня 2005 - Громадські слухання на тему “Причини корупції в Україні і шляхи її подолання” були проведені Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Програмою сприяння парламенту України університету штату Індіана і Центром освітніх реформ. Це були перші подібні слухання з серії таких заходів, що мають відбутися також у Харкові, Чернівцях і Херсоні. У слуханнях взяли участь члени комітету Верховної Ради, народні депутати, представники громадських організацій, політичних партій, правоохоронних органів, місцевої влади, судді, журналісти.

Відкриваючи слухання, народний депутат України голова комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Стретович зазначив:

Володимир Стретович
“Оскільки ви, переважно представники громадських організацій, громадяни, що стикалися з проявами корупції, не бійтеся пропонувати найрадикальніші пропозиції. Ми це все записуємо для того, щоб на остаточних слуханнях у Києві визначити чого сьогодні потребує українська спільнота на законодавчому рівні для того щоб збити шквал корупції яка проникла буквально в усі пори державного життя.”

У слуханнях виступили представники громадських правозахисних та екологічних організацій, козацтва, соціологи з Дніпропетровська, Луганська, Нікополя, громадяни, котрі подавали свої пропозиції. Наведені конкретні приклади корупційних дій у регіоні, зокрема у приватизації підприємств, продажу земельних ділянок і приватизації землі, привласненні споруд і об’єктів господарювання, у організації пасажирських перевезень, у судах, органах соціального забезпечення, на виборах Президента та до Верховної і місцевих рад. Зазачено, що у Дніпропетровську і області місцева влада, суди, контрольні і правоохоронні органи значною мірою корумповані.

Запропоновано ширше залучати громадські організації до боротьби з корупцією, створити відповідний національний громадський комітет з правом подання пропозицій до органів влади, ухвалити закон про громадський контроль, обирати суддів прямим голосуванням, запровадити декларування чиновниками не лише доходів а й витрат, проводити показові судові процеси над корупціонерами, надавати широкої гласності викритим фактам корупці, забезпечити вільний доступ до інформації про діяльність органів влади і самоврядування представникам громадських організацій та журналістам. Подана низка пропозицій щодо удосконалення діючих законів. Доповідачі неодноразово зазначали, що для подолання корупції необхідно змінити корупційний характер мислення людей, привчених корумпованою владою до думки, що без хабаря справи не вирішуються.

.

До комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією передані документальні докази щодо низки корупційних дій, вчинених у регіоні.

Володимир Шуба
По закінченні слухань була проведена пресконференція, на якій Володимир Стретович, прокурор Дніпропетровської області Володимир Шуба і народний депутат Віктор Борщевський відповіли на запитання журналістів. Зокрема прокурор Володимир Шуба повідомів, що в області за два місяці прокуратурою порушені 211 кримінальних справ у сфері економіки і 43 справи з приводу порушень у сфері приватизації, збитки від яких склали близько 200 мільйонів гривень.

“Ми не приймаємо зараз ніякого рішення бо це громадські слухання. Але запевняю вас, що кожна ваша теза нами почута, записана на диктофон і зафіксована стенографічно для того щоб ми узагальнили і вже на останніх публічних комітетських слуханнях у Києві прийняли рішення і обговорили, можливо, нову редакцію закону про протидію корупції” – зазначив голова комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Стретович, підбиваючи підсумки громадських слухань на тему “Причини корупції в Україні і шляхи її подолання”.
XS
SM
MD
LG