Доступність посилання

ТОП новини

Київ і Тбілісі закликають Киргизстан до єдності та демократії.


Марія Щур

Прага, 31 березня 2005 – У Киргизькій столиці представники України, Грузії та Організації з Безпеки та Співпраці в Європі намагаються посадити за стіл переговорів нову та стару владу Киргизстану. У той час, як міністри закордонних справ України і Грузії закликали Киргизстан до єдності країни, голова ОБСЄ наголошував на необхідності повернення для переговорів президента Киргизстану, який нині перебуває у російському вигнанні.

Український міністр закордонних справ Борис Тарасюк, який разом з грузинською колегою Саломе Зурабашвілі провів переговори з представниками нової тимчасової влади, від імені президентів України і Грузії закликав киргизів до єдності. «Півтора року тому на вулицях Тбілісі люди скандували: «Грузія – єдина країна!» Через рік на вулицях Києва лунало «Схід і Захід разом!» Тож нехай на вулицях Бішкеку сьогодні звучать слова «Північ та Південь разом!» Будьте разом». Киргизька опозиція не має єдиного лідера. Головне суперництво розгорнулося між тимчасовим президентом Киргизстану Курманбеком Бакієвим та лідером партії “Ар-Намис” Феліксом Куловим.

Напередодні приїзду до киргизької столиці міністрів закордонних справ України та Грузії, а також голови ОБСЄ, Аскар Акаєв заявив, що і надалі вважає себе президентом Киргизстану. Рахуватися з ним закликав і голова ОБСЄ Димитрій Рупель: «Як я розумію, пан Акаєв наполягає, що існують закони, які вимагають поваги до чинного президента і ці закони потрібно поважати. І це є умовою його повернення». Димитрій Рупель висловив підтримку планам парламенту залучити до переговорів Аскара Акаєва. Щоправда, предметом цих переговорів має бути відставка президента Киргизстану. Проте, хто його замінить на цій посаді, досі неясно.

Борис Тарасюк закликав киргизів допомогти новій владі побудувати демократичну країну і стати сильним громадянським суспільством. Він також запросив Киргизстан до коаліції «Демократичний Вибір», правозахисної організації, котра, за словами Бориса Тарасюка, «буде затверджувати демократію в своїх країнах та нагадувати іншим державам, у тому числі й передусім на теренах колишнього Радянського Союзу, про необхідність дотримання прав людини».

Як заявила виконувачка обов’язків міністра закордонних справ Киргизстану Роза Отунбаєва, її країна поки що «не повністю знайома з ідеями коаліції». Проте, за словами нинішнього тимчасового президента Киргизстану Курманбека Бакієва, нова влада намагається підтримати демократичні перетворення: «Уряд, який зараз формується, має намір продовжувати демократичні зміни, які відбувалися досі і триватимуть далі».

Тим часом досі чинний президент Киргизстану Аскар Акаєв, розмовляючи з журналістами в Москві, висловив упевненість, що киргизька «революція тюльпанів» фінансувалася з-за кордону. За його словами, проти законної влади виступили «бойовики, кримінальні елементи та наркомани», які мали підтримку США.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG