Доступність посилання

ТОП новини

Збір підписів за проведення референдуму з приводу долі міської влади в Одесі триває...


Петро Каландирець

Учасники прес конференції в Одесі
Одеса, 31 березня в Одесі у приміщенні обласної організації Національної Спілки журналістів України проведена прес-конференція представників ініціативної групи з проведення референдуму про дострокову відставку Одеського міського голови Руслана Боделана і депутатів міської Ради. Журналістів проінформували про перші підсумки збору підписів. Як відомо, 20 лютого з ініціативи кампанії „Н.А.Г.О.” («Нова Адміністрація Гідна Одеси») були проведені збори мешканців Одеси. На зборах ухвалили рішення про утворення ініціативних груп, які збиратимуть підписи за проведення референдуму про відставку міського голови та депутатів міської ради. Тоді це була єдина можливість достроково відправити у відставку міське керівництво.

Але, 14 березня, в день, коли закінчився відведений законом термін і Руслан Боделан зареєстрував ініціативну групу, Приморський райсуд м. Одеси повернувся до розгляду питання про визнання підсумків виборів 2002 року недійсними. У місцевих та всеукраїнських ЗМІ оприлюднені відомості про численні фальсифікацій, які були надані суду.

„Багато одеситів впевнені, що результатом розгляду справи стане визнання перемоги Руслана Боделана нелегітимною. Про це вони прямо заявляють членам ініціативної групи, висловлюючи сумнів у тому, що референдум є доцільним. У той же час Одеський міський голова Руслан Боделан та підконтрольні йому ЗМІ демагогічно протиставляють ідею референдуму судовому розгляду. Вони „забувають” пояснити глядачам, що збирання підписів не може вплинути на суд, а тим більше скасувати або замінити його. Але багато одеситів, які звикли з недовірою ставитися до будь-яких заяв Одеського міського голови, перенесли своє негативне ставлення і на ідею референдуму, який, мовляв, підтримує Руслан Боделан”,-- йдеться у пресовому повідомленні, яке поширили 31 березня активісти ініціативної групи кампанії „Н.А.Г.О”.

Працівники ЗМІ
Організатори проведеної в Одесі прес-конференції висловили сумнів у щирості бажання нинішнього міського голови організувати і провести референдум з питання довіри або недовіри його діям.

„Якщо вони не лише на словах вважають референдум необхідним, то згідно із законом можуть призначити його у будь-який час. Для цього немає необхідності у збиранні підписів громадян, навіть у скликанні сесії міської ради: вистачить підписів 51-го депутата. Тим часом, дотепер у міського голови чи у депутатів, які „підтримують” референдум, далі слів справи не йдуть”.

Нині члени ініціативної групи очікують вердикту Приморського районного суду Одеси. Якщо міський голова буде позбавлений своїх повноважень, вони вважатимуть свою мету „досягнутою”. Якщо Руслан Боделан і після рішення суду обійматиме посаду міського голови Одеси, члени ініціативної групи „зроблять все можливе, щоб референдум про відставку міського керівництва таки відбувся”. Саме тому збір підписів мешканців Одеси триває, як шляхом обходу помешкань, так і у стаціонарних та мобільних пунктах. Цю акцію вже підтримали тисячі одеситів, деякі політичні партії та громадські організації Одеси. Нині зібрані близько 20 тисяч підписів одеситів на підтримку проведення референдуму.

Згідно із законом, до закінчення збору підписів залишилося 17 днів. Члени ініціативної групи на прес-конференції в Одесі висловили сподівання, що „Руслан Боделан буде усунутий з посади міського голови раніше цього терміну”. Вони закликали одеситів не витрачати дорогоцінного часу і підтримати ідею референдуму вже зараз. „Ми не можемо передбачити, яким буде рішення суду, і пропонуємо одеситам програму дій для будь-якого можливого розвитку подій”.

У разі ухвалення рішення суду про усунення Руслана Боделана від посади представники ініціативної групи продовжать збір підписів щодо „довіри або не довіри” депутатам Одеської міської Ради. Представник ініціативної групи з проведення референдуму Сергій Дібров повідомив, що вже нині на Інтернет-форумі кампанії „Н.А.Г.О” триває обговорення можливих кандидатур на посаду міського голови Одеси.

Сергій Дібров
„Є кандидати, які одноголосно викликають негатив до себе. Наприклад, я не пам’ятаю, щоб хтось з учасників відкритого обговорення кандидатур на форумі позитивно висловився про пана Бродського як потенційного кандидата на посаду мера Одеси. Є кандидати, які не викликають негативу. Наприклад, неодноразово згадували Бориса Литвака і чимало з учасників нашого форуму готові проголосувати за нього. Інша справа, що сам пан Литвак не має наміру виборювати посаду мера...”, -- зазначив Сергій Дібров. Він висловив сподівання, що до новообраної міської Ради потраплять люди, які „реально будуть здатні, за морально-етичними якостями і фінансовою незалежністю, контролювати міського голову”.
XS
SM
MD
LG