Доступність посилання

ТОП новини

Усі на захист НТН.


Віктор Міняйло

Київ, 31 березня 2005 - Сьогодні у Києві журналісти і політики захищали телеканал “НТН”. Вранці працівники телеканалу пікетували Секретаріат Президента України. А по обіді народні депутати від нової влади і нової опозиції дали прес-конференцію, на якій обговорили ситуацію зі свободою слова взагалі і ситуацію навколо телеканалу “НТН” зокрема.

“Ющенко, де обіцяна свобода?”, “Руки геть від “НТН” - такі гасла тримали пікетувальники Секретаріату Президента України. Під час акції її учасники навіть розбили телевізор на знак протесту проти тиску на засоби масової інформації.

Вони протестували проти вимоги Генеральної прокуратури у Вищому господарському суді визнати незаконним одержання ліцензії телеканалом “НТН”. Генпрокуратура мотивує свою вимогу тим, що “НТН” не вніс грошового збору.

Генеральний директор телекомпанії Олександр Іляшенко на прес-конференції запевнив журналістів, що його канал повністю виконує усі вимоги законодавства.

Олександр Іляшенко

Ми заключили договір з військовими, ми заключили договір зі вченими, ми заключили договір з Укрчастотнаглядом. Заплатили за всіма цими договорами.

Віктор МіняйлоОлександр Іляшенко переконаний, що ситуація навколо каналу не господарська, а політична. Мовляв, нова влада вважає, що канал на виборах підтримував не того кандидата, та й серед засновників “НТН”-- вихідці з Донецька.

Цю думку спростував колишній керівник виборчого штабу колишнього кандидата в Президенти Віктора Януковича Тарас Чорновіл.

Тарас Чорновіл

Цей період, за який працював канал, тобто, з першого листопада, я, до того, ще коли не був керівником штабу, не помічав, а коли був керівником штабу, то офіційно можу це стверджувати, ми не мали якоїсь прямої співпраці з каналом “НТН”, ми не проштовхували через них жодних замовлень. Цей канал працював у тому режимі, у якому визначився колектив журналістів цього каналу.

Я, як представник одного із кандидатів, часто був незадоволений певними матеріалами каналу, які мені здавалися дуже проющенківськими. Можливо, комусь із середовища Ющенка вони здавалися не зовсім проющенківськими. Але при тому всьому ми поважали редакційну політику і волю журналістів каналу.

Мені дуже хотілося б, щоб нова влада навчилася її теж поважати. Я дуже хочу, щоб у 2005-2006 роках і далі Україна далі залишалася без Кучми. Нехай би як цей Кучма не називався.

Віктор Міняйло

Щось подібне розповідав журналістам Нестор Шуфрич.

Нестор Шуфрич

Я переконаний, що ми є свідками вже не початку, а продовження політичних репресій в нашій країні, у тому числі на мас-медійному просторі. Канал “НТН” є першим, але далеко не останнім.

Я міг би зараз згадати низку друкованих органів, в яких вже проводили обшуки, людей переслідують за переконання.

По-різному можна ставитися до помаранчевих подій, але хочеться вірити в те, що людям вони принесуть підвищення добробуту, свободу реальну, в тому числі і свободу слова.

Віктор Міняйло

Нову владу на прес-конференції представляв Андрій Шкіль. Він вважає, що ситуація з каналом – це епізод, який не буде тривалим.

Журналіст-соціаліст Іван Бокий заявив, що представляє лише себе. Він зазначив, що йому не зрозуміла ситуація з каналом і процитував дитячий віршик:

“Прекрасная картина – коза дерет Мартина, а вот наоборот – Мартин козу дерет”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG