Доступність посилання

ТОП новини

Результати виборів 2002 року в Одесі скасовані.


Петро Каландирець

Микола Розувайкін
Одеса, 4 квітня Приморський районний суд Одеси постановив визнати недійсним рішення територіальної виборчої комісії щодо реєстрації Руслана Боделана міським головою і визнати переможцем виборів 2002 року Едуарда Гурвіца. Винесено і визначення на адресу прокуратури Одеської області про порушення під час виборів 2002 року. Ухвалене рішення донести до відома прокурора області факти, які були виявлені під час судового розгляду з метою їхнього дослідження під час слідства у кримінальній справі.

Присутній на слуханнях народний депутат України, член фракції СДПУ (о) Нестор Шуфрич заважав судді Світлані Ярош зачитувати рішення. Він кілька разів голосно цитував ксерокопію факсограми, підписану головою Верховного Суду України. Кілька прохань судді про виведення Шуфрича з залу суду виконати не вдалося.

Народний депутат України Юрій Кармазин назвав поведінку Нестора Шуфрича „підготовленою провокацією”.

У залі суду
Велика група присутніх на засіданні мешканців Одеси написала звернення на ім.’я голови Верховної Ради України Володимира Литвина та народного депутата України, голови Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазина. Автори листа пропонують „розглянути питання про безсоромну поведінку депутата Нестора Шуфрича, який у залі засідання Приморського райсуду Одеси намагався спровокувати бійку, ображав народних депутатів Юрія Кармазина та Едуарда Гурвіца, депутата Одеської міськради Георгія Селянина. У разі відсутності своєчасного втручання міліції у залі суду стався б акт насильства. Вимагаємо притягнення депутата від СДПУ (о) до відповідальності”.

Кореспондент незалежної газети „ЮГ” Ганна Бердичевська так само була свідком неадекватної поведінки з боку депутата від СДПУ (о).

„Нестор Шуфрич називав Юрія Кармазина хворою людиною і через певну мить нецензурно висловився на адресу Едуарда Гурвіца. Це чув цілий зал. Це була брудна російська лайка. Я підписала звернення до Голови Верховної Ради і до Голови Партії захисників Вітчизни Юрія Камазина з проханням дати оцінку цьому ганебному факту. Я не розумію, чому я, працівник ЗМІ, виконуючи професійні обов’язки, маю вислуховувати брудну російську лайку від Нестора Шуфрича?” ,- обурювалась Ганна Бердичевська.

Едуард Гурвіц виступає перед своїми прихильниками
Згідно з рішенням суду у Одеської міської територіальної виборчої комісії є дві доби на виконання рішення. Якщо цього не станеться, проти всіх членів комісії буде порушена кримінальна справа.

Голова Всеукраїнської партії правозахисту, юрист Микола Розувайкін назвав ухвалене 31 березня рішення Приморського райсуду Одеси „правовим”. На його думку, „достатньо досліджені усі обставини справи, надані судом матеріали з обох боків”.

Представник Руслана Боделана на суді, народний депутат України Нестор Шуфрич вважає, що „незважаючи на ухвалене рішення суду, крапку ставити рано, бо таке рішення шокує цілу Україну”. Вже в інтерв’ю телекомпанії „РІАК” Нестор Шуфрич заявив, що підтримає „будь-які кроки прихильників Руслана Боделана на захист нинішньої міської влади”.

Голова Партії захисників Вітчизни, народний депутат України Юрій Кармазин вважає, що рішенням Приморського райсуду Одеси „в місті відновлені конституційні права громадянина Гурвіца і всіх виборців Одеси. Відновлені порушені колись права виборців Одеси на справедливий вибір. Це дуже важливо”.

Едуард Щеглов
Одразу після завершення оголошення рішення суду народний депутат України Едуард Гурвіц вийшов до своїх прихильників, які протягом дня стояли біля приміщення райсуду.

У своєму виступі він наголосив, що „український народ поставив крапку подальшим порушенням Законодавства після завершення всеукраїнського „майдану”. Народ України тоді сказав, що свої голоси віддасть лише тому, кому бажає сам, а не як цього бажає колишня влада. Тепер вдалося відновити справедливість і в Одесі. Ми не повинні віддати цю перемогу Руслану Боделану. Ми маємо зробити все для того, щоб Одеса була квітучим та гарним містом”.

Присутній на нетривалому мітингу Голова Одеської обласної організації УРП „Собор” Федір Нарійчук в інтерв’ю радіо „Свобода” висловив думку, що „переважна більшість одеситів чекали на таке рішення суду. Оголошений вердикт є справедливим і можна лише радіти з того, що одесити таки дочекалися сьогоднішнього дня”.

Помічник народного депутата України Едуарда Гурвіца Едуард Щеглов назвав рішення Приморського районного суду Одеси „історичним”.

"Пенсійне посвідчення" передали екс-міському голові Руслану Боделану
Едуард Щеглов: „Правда про вибори 2002 року, яку знали всі одесити, нарешті набула статусу судового рішення. Це вже цілком інша якість. Це зовсім інший рівень. Це правда, яка дозволить змінити ситуацію в Одесі на краще. Величезне значення цього рішення не вдалося навіть зменшити поведінкою, у залі суду депутата Верховної Ради Нестора Шуфрича, який підтвердив свою репутацію політичного провокатора. Його поведінка у суді є викликом правосуддю України і образою над судом, знущанням над Одесою і одеситами”.

Едуард Щеглов заперечив інформацію рішення колегії Верховного Суду України, ухвалені у справі „Гурвіц проти Боделана”.

„У кожній копії телефаксограм містилися значні фактичні помилки (у назві посади, у даті, у змістовній частині). Насправді, це була спроба, приховуючись авторитетом Верховного Суду України, здійснити антиправосудні дії”,- сказав Едуард Щеглов.

4 квітня, після оголошення рішення Приморського райсуду, активісти громадського комітету „Одеса – ТАК” пройшли вулицями міста до приміщення Одеської міськради. У вигляді подарунку до дня народження, який святкує нині голова міської організації Партії регіонів, Руслану Боделану передали величезне „Пенсійне посвідчення”. Йому побажали гарного „пенсійного відпочинку”.
XS
SM
MD
LG