Доступність посилання

ТОП новини

“Справа Колесникова”: погляд із Росії.


Сергій Драчук

Прага, 11 квітня 2005 – Російська преса у повідомленнях про Україну цими днями приділяє чимало уваги арештові голови Донецької обласної ради Бориса Колесникова й протестам проти нього нової української опозиції. Одними з перших відгукнулися такі російські газети, як “Советская Россія”, “Россійская ґазета” чи “Труд”. А газета “Трібуна” написала про “Помаранчеву чистку”, бо, на її думку, влада України “почала полювання на відьом”.

Майже всі російські газети, які пишуть про становище в Україні навколо справи з арештом Бориса Колесникова, згадують сказані в Донецьку слова колишнього прем’єр-міністра і кандидата на президента, голови Партії реґіонів Віктора Януковича: той обіцяв вдатися до крайніх заходів, аж до блокування транспорту, та організувати всеукраїнський страйковий комітет.

Щоденник “Московскій комсомолец” наводить і слова керівника прес-б’юра постійного представництва Донецька в Москві Романа Манекіна: той вважає, що “справа Колесникова” є спробою послабити опозицію напередодні парламентських виборів 2006 року. Він каже, що не сумнівається: наступною мішенню Генпрокуратури України буде Ринат Ахметов. При цьому Ахметова титуловано лише як президента футбольного клубу “Шахтар”.

Щоденник “Ведомості” наводить думки коментаторів про те, що на організацію масових акцій протесту поза межами Донбасу Партії реґіонів забракне сил, та й у Донецькій області великий бізнес не зацікавлений у дестабілізації, і врешті авторитет Януковича може через це впасти.

А видання з назвою “Ґазета” цитує розмову свого кореспондента з комендантом донецького наметового табору в парку під Кабінетом міністрів у Києві Олегом Фроловим – той повідомив, що киян-добровольців до табору не беруть, бо побоюються, що ті можуть виявитися “підісланими помаранчевими”. Пише щоденник і про те, що масштаби демонстрацій різні: коли в Донецьку на мітинґи добровільно приходить понад 5 тисяч осіб, то в Києві організаторам вдавалося зібрати лише кількасот студентів. Та й ті признавалися, що за стояння під прапорами їм платили по 10 доларів за 3 – 4 години, пише російська газета.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG