Доступність посилання

ТОП новини

13 квітня у Дніпропетровську з робочим візитом перебував перший секретар політради Соціалістичної партії України Йосип Вінський.


Геннадій Сахаров


У Дніпропетровську Йсип Вінський провів зустріч з активом Соціалістичної партії, на якій йшлося про підготовку до виборів, пресконференцію і зустрівся з головою обласної адміністрації Юрієм Єхануровим. Перед тою зустріччю Йосип Вінський сказав наступне:

“Ми вважаємо,що ми відіграли ключову роль у перемозі Ющенка у другому-третьому турі. Власне кажучи, він також це визнає. У нас була серйозна політична угода з ним і у тому числі угода кадрова, де сказано, що кожна шоста посада буде виизначатися за погодженням з Соціалістичною партією України. На сьогоднішній момент ця угода не реалізована. Ми проводимо консультації і будемо намагатися дійсно повноцінно іти у рамках тих домовленостей, які ми сьогодні маємо. Ми сьогодні не маємо жодного заступника міністра,ми сьогодні маємо усього чотирьох заступників голів обласних адміністрацій. Замість чотирьох міністрів ми отримали трьох, ми замість чотирьох керівників центральних відомств отримали тільки одну Семенюк. Будемо так говорити, що ми не у владі, ми біля влади сьогодні. Хоча хочемо повноцінного входження.”

Тобто одною з причин візиту пана Вінського на Дніпропетровщину є стурбованість з приводу призначень на керівні посади і бажання реалізувати у Дніпропетровській області кадрові домовленості між Віктором Ющенком, Юлією Тимошенко і Олександром Морозом. Призначення Юрія Єханурова на посаду голови Дніпропетровської держадміністрації Йосип Вінський вважає найбільшим кадровим успіхом нової влади.

На пресконференції пан Вінський повідомив, що фракція Соцпартії у Верховній Раді наполягатиме на розгляді нового проекту закону про мови в Україні в редакції, поданій Соцпартією.

Йшлося і про зовнішньополітичний курс України. Йосип Вінський, виходячи з програмних настанов Соцпартії, не бачить подальших перспектив існування СНД, є прихильником трансформування ЄЕП у зону вільної торгівлі без гегемонії Росії, категорично проти вступу до НАТО, обережно ставиться до вступу України до СОТ і вважає, що сьогодні вступ до Євросоюзу є радше політичним гаслом і стратегічною перспективою, ніж реальністю. Європу спочатку треба збудувати в Україні – зазначив пан Вінський.

Щодо справи Колеснікова пан Вінський вважає, що підчас затримання голови Донецької обласної ради Колєснікова була допущена певна некоректність, але факти і практика, яка існувала у Донецькій області, свідчать, що справа Колєснікова буде результативною.

Йосип Вінський повідомив також про плани керівництва Соцпартії щодо об’єднання з п’ятьма іншими політичними партіями, навіть не об’єднання, а поглинення тих партій Соцпартією:

“Сьогодні ми дійсно ведемо (переговори) з п’ятьма політичними партіями, у тому числі такими партіями, керівники яких брали участь у президентських і парламентських виборах, працюємо з тими партіями, які мають вже давній рівень підтримки. Мета – створити дуже серйозну соціал-демократичну альтернативу вУкраїні, ну, без літери О. У зв’язку з тим, що є закон про вибори на пропорційній основі до Верховної Ради, є закон про вибори на пропорційній основі до місцевих органів влади і є чітке розуміння політичної еліти, що треба провести політичне структурування як перспективу для розвитку політичної системи в Україні, отаку проводимо роботу, пропонуючи тим людям, які готові з нами працювати, в обмін на політичне партнерство і на цих виборах і на виборах до місцевих органів влади стати повноцінними членами Соціалістичної партії України, зайняти відповідні до своїх можливостей позиції у цій партії. На якомусь першому етапі ми безумовно поділимось з ними місцями у партійному списку, але ми це розглядаїмо не як проект на ці вибори, а як стратегічний проект.”

Які політичні партії входять до списку п’яти претендентів на перехід до Соцпартії Йосип Вінський не сказав, пославшись на переговорний процес, що триває, і на небажання зашкодити цьому процесу завчасним розголошенням покищо конфіденційної інформації.
XS
SM
MD
LG