Гліб Павловський
Гліб Павловський
У Москві мало хто думає, що неприїзд Тимошенко пов''язаний з якимись московськими обставинами. Всі гарантії безпеки пані Тимошенко дали на найвищому рівні аж до президента Росії. І тут пов''язують скасування візиту із внутрнішньополітичними проблемами в Києві, з якимось тертям, браком домовленостей. Саме по собі це не виглядає для Москви небезпечно чи негативно, крім одного - нестабільність у новому українському керівництві, а це поганий сигнал.
Віталій Портников
В Україні можна почути думку, що Росія бажає окремо співпрацювати з президентом Ющенком і окремо з прем''єром Тимошенко, що Москва якось цих людей розділяє. Чи можна сказати, що для Росії дійсно є важливою постать, з якою вона буде співпрацювати, і чи можна говорити, що російське політичне керівництво якось бажає розділити нинішнє українське керівництво на тих, з ким воно хотіло б працювати серйозно, а з ким ні?
Гліб Павловський
Гадаю, що це не так. Проблема виглядає навпаки: саме українське керівництво поки що політично не об''єдналося в одну команду. Воно складається з різних політиків, з різним концепціями. В Москві готові це розуміти і з цим рахуватися і, на мою думку, не намагаються на цьому якось грати, принаймні сьогодні. Сьогодні хотілося би бачити в Україні партнера. А під цим мають на увазі не фізичну особу, а консолідованого партнера. Якщо це прем''єр, то прем''єр, який має підтримку президента, без якихось суперечностей. Нам це, здається, зараз не потрібно.
Віталій Портников
А взагалі, чи можливе серйозне співробітництво між Україною і Росією до парламентських виборів в Україні? Може Росія буде просто чекати на те, як зміниться ситуація і поки що не форсуватиме нові домовленості?
Гліб Павловський
Таких великих перерв у рік не буває: ні в політиці, ні в міждержавних відносинах. Це означало би заморожування відносин, якого в Москві не хочуть. Тим більше, що сьогодні, важко сказати, (особливо з огляду на неприїзд Тимошенко і суперечки довкола цього в Києві), важко сказати, як далі буде розвиватися українська політика і чи не матиме вона дедалі більше нестабільний характер.