Доступність посилання

ТОП новини

Участь України в тендері європейської космічної програми "Галілео".


Славко Волинський

Брюссель, 14 квітня 2005 року - Сьогодні бельгійську столицю відвідало відразу дві урядові українські делегації. Перша, яка прибула до Брюсселя вранці, взяла участь у засіданні підкомітету з питань співпраці між Україною і Євросоюзом в галузі енергетики, охорони навколишнього середовища, освіти і космосу. Цю делегацію очолив заступник міністра палива та енергетики України Сергій Тітенко. По обіді з Києва прибула ще одна делегація на чолі із заступником міністра економіки Андрієм Березним, щоб домовитися з Брюсселем про ринковий статус української економіки.

Стосовно ринкового статусу , то, як пояснили кореспондентові радіо "Свобода", це була чергова консультація експертів. Однак відповісти, коли ж Україна врешті-решт одержить цей статус, не змогли ні представники української делегації, ані Єврокомісії. Питання й надалі лишається відкритим.

Щодо співпраці між Україною і ЄС в галузі енергетики, космосу і освіти, то тут Україна зробила несподіваний прорив в космічній сфері. Чому несподіваний? Донині Україна пропонувала свої послуги щодо своїх космічних технологій , Західноєвропейському військово-політичному союзові. Проте він відмовився від них і вибрав у партнери Росію. Однак Західноєвропейський союз виявився неспроможним створити і втілити в життя власну європейську супутникову ситему. Донині ЄС користується космічною системою Сполучених Штатів Америки. Але водночас уже понад п''ять років Єврокомісія розробляє свою власну систему, яка зветься “Галілео”. У четвер Єврокомісія офіційно оголосила про бажання створювати цю програму спільно з Національним космічним агентством України, яке нині в Брюсселі представляв один із його керівників Микола Демиденко.

Говорить Микола Демиденко: “Останнє розглядалось щодо угоди між ЄС та Україною в галузі глобальною навігаційної системою “Галілео”. Зараз підготовлений проект цієї угоди. Іде в Україні внутрішньодержавна узгодженість цієї угоди. На мою думку, в травні-червні цього року ця угода буде готова до парафування, а потім до підпису керівниками”.

На запитання кореспондента радіо "Свобода", в якій ділянці глобальної космічно-навігаційної системи "Галілео" братиме участь Україна, Микола Демиденко, сказав що українське Космічне агентство постачатиме для ЄС апаратуру зв''язку між наземними стаціонарними станціями і супутниками в космосі. Іншими словами, європейці будуть знімати за допомогою української апаратури інформацію з космосу. За словами фахівців, це вельми пріорітетна і важлива складова в ситемі “Галілео”, адже супутники “Галілео” будуть забезпечувати ЄС не лише інформацією про прогноз погоди, переміщення кораблів чи іншого транспорту, але й використовуватимуться в оборонній сфері.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG