Доступність посилання

ТОП новини

"Дешевше замінити міністра закордонних справ України, ніж вивести Чорноморський флот з України" - російське джерело.


Віталій Портников


Москва, 19 квітня 2005 року – Депутат від парламентської фракції “Родіна” Віктор Алксніс, який заявляє про російську належність Криму, навряд чи може вважатися людиною, що уособлює погляди більшості російського парламенту. Можна навіть сказати, що, на відміну від багатьох російських політиків, Віктор Алксніс – це людина, яка ніколи не змінювала своїх політичних поглядів. Ще в часи життя в Латвії він був рішучим опонентом виголошення незалежності цієї країни і був одним із найбільш консервативних членів з’їзду народних депутатів Радянського Союзу.

Разом із тим спостерігачі в російській столиці говорять, що навряд чи Москва буде вести переговори з Україною про зміну угод щодо ЧФ. Більше того, вона намагається вести діалог з тими політиками, які погодяться із тим, що питання ЧФ зараз не на часі. Російські спостерігачі, в тому числі люди з досить поінформованих джерел, підкреслюють, що у Москви сьогодні є всі шанси для того, щоб домовлятися з тими українськими політиками, які будуть приймати російські умови. Як відомо, вже в четвер до російської столиці прибуває секретар РНБОУ Петро Порошенко. На часі візит до Москви і прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, скасований, однак, звичайно ж, не назавжди.

Є також важливим з російської точки зору те, що мова йде про 2017 рік. Навряд чи сьогодні в Росії є політики, які дивляться на такі віддалені дати з точки зору власної політичної перспективи і, тим більше, немає ясності щодо політичної перспективи нинішнього українського керівництва. Один із моїх співрозмовників так і сказав: “Набагато менше грошей потрібно для того, щоб замінити українського міністра закордонних справ у порівняні з витратами, які потрібні для виведення ЧФ з Криму”. Мені також нагадали, що російські бази в Грузії, які згідно з міжнародними угодами давно вже мали були виведені з цієї держави, там досі залишаються, а російсько-грузинський діалог на цю тему також залишається в глухому куті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG