Доступність посилання

ТОП новини

Районні депутати не священники, але проти поширення розпусти.


Василь Плоскіна

Угорщина, 21 квітня 2005 – Депутати муніципальних зборів ІХ району Будапешта в один голос виступили проти зведення на території Ференцвароша першого в Угорщині великого спеціалізованого торгового центру для любителів тілесних утіх – так званої сексплази. Заборонити будівництво в цьому районі мерія не в силі, тому звернулася по допомогу уряду й парламенту.

Для деяких любителів футболу в Україні ІХ район угорської столиці передусім асоціюється з відомою футбольною командою “Ференцварош”, яка багато років поспіль займала перші місця в турнірній таблиці Угорщини. До речі, тут було створено одне з перших національних самоврядувань українців, перші гіпермаркети. А зараз Ференцварош знову ж таки перший на списку серед районів Будапешта, де хочуть створити веселий і не обтяжений моральними приписами торговий острівець - так звану сексплазу.

Власне, торгово-розважальний центр “Будинок Лурду” тут діє вже кілька років. Йому реконструктори тільки нададуть певного шарму, щоб центр вписувався у стиль, скажімо, Булонського лісу в Парижі, де дозволено збиратися повіям, або гамбурзьких вулиць з рожевими ліхтарями. Справа в тому, що в Угорщині вже давно дискутують на тему щодо створення у великих містах країни так званих зон терпимості, щоб влада могла якось контролювати проституцію, яка формально не легалізована в Угорщині. Та проблема в тому, що ні одна мерія не хоче мати в себе під боком, як висловлюються окремі депутати, гнізда розпусти.

Тільки-но у Ференцвароші довідалися про перспективу зведення в ІХ районі сексплази, як проти цього проекту одноголосно виступили депутати усіх партійних фракцій району, незалежно від політичних уподобань. Вони звернулися по допомогу міністерства внутрішніх справ Угорщини видати спеціальну постанову, яка б дочасно заморозила проект. Крім цього, депутати муніципальних зборів Ференцвароша чекають від угорського парламенту внесення доповнень у закон про місцеві самоврядування, яким іноді просто не вистачає повноважень, щоб вирішити якусь справу, що знаходиться в компетенції міста, області чи центру.
XS
SM
MD
LG