Доступність посилання

ТОП новини

Увечері 19-го квітня урядом України ухвалене рішення про підсилення моніторинґу цін на пальне в усіх реґіонах України. У Дніпропетровську негайно відреаґували на це рішення.


Геннадій Сахаров

19 квітня на дніпропетровських бензозаправних станціях, що належать компанії Укрнафта, вишикувалися черги авт. Тільки на заправках “Укрнафти” бензин коштував 2 гривні 99 копійок за літр. На решті автозаправок міста ціна була вищою. 20 квітня власники автозаправок були запрошені до Дніпропетровської обласної адміністрації, де їм вручили розпорядження голови адміністрації Юрія Єханурова про встановлення граничних торгових надвишок на дизельне паливо і бензин. Ці надвишки згідно з рішенням Кабінету Міністрів не мусять перевищувати 13% до 1 травня і 15% до 1 січня майбутнього року. На засідання до обладміністрації прийшли тільки половина запрошених представниківів фірм, яким належать бензозаправні станції.

Віталій Рутґайзер
Перед початком наради начальник управління споживчого ринку обласної адміністрації Віталій Рутґайзер сказав кореспондентові Радіо Свобода:

“Ситуація станом на 19 квітня нинішнього року така: середня ціна у Дніпропетровській області на дизпаливо 2,99 при 3 гривні по Україні, по бензину А76 – 2,88 при 2,86 по Україні, по бензину марки А95 – 3,26 при середньоукраїнській ціні 3,26. Нафтотрейдерів як таких у Дніпропетровській області нема, бо у нас нема підприємств, які виробляють паливно-мастильні матеріали і бензини. У нас є роздрібні реалізатори бензину. Ну, зранку ви бачили, що на заправках ще не було тої ціни, яка рекомендована Кабінетом Міністрів. Для цього і проводиться нарада.”

Паливо на Дніпропетровщині реалізують фірми – джоббери, такі як Олімп-лідер, Континент Ойл, Укртатнафта Схід, ТНК Україна. Ці фірми не належать нафтотрейдерам і лише використовують їхні бренди. Неодноразово зазначалося, що у Дніпропетровській області ціни пального найвищі в Україні. Це пов’язувалося з монополізмом у торгівлі паливом. Понад 80% автозаправних станцій у області належать фірмам, що, працюючи під різними брендами, контролюються групою “Приват”.

Разом зі згаданим розпорядженням торгівці паливом отримали копії “Доручення про поліпшення справ на ринку нафтопродуктів у Дніпропетровській області”, підписане заступником голови обладміністрації Іваном Чорнокуром. Міським головам і головам райдержадміністрацій доручено у короткий строк провести інвентарізацію автозаправних станцій, перевірити дотримання земельного законодавства щодо розташування заправних станцій, управлінню Служби Безпеки України, територіальному відділенню Антимонопольного Комітету, Службі боротьби з організованою злочинністю, податковій адміністрації, управлінню у справах захисту прав споживачів доручено вжити спільних заходів щодо припинення зловживань у торгівлі паливно-мастильними матеріалами, зокрема перевірити факти приховування і заниження сум податків, провести інвентаризацію виданих патентів і перевірити їх відповідність дислокації та кількості об’єктів.

Операторам ринку паливно-мастильних матеріалів рекомендовано встановити граничний рівень цін на рівні середньоукраїнських цін, але не вище ніж у Києві. Крім того, згідно з рішенням Кабміну запроваджується щоденний моніторинґ роздрібних цін на нафтопродукти, вживатимуться заходи щодо припинення реалізації паливно-мастильних матеріалів низької якості. Про стан справ на ринку нафтопродуктів громадськість інформуватиметься через засоби масової інформації.
XS
SM
MD
LG