Доступність посилання

ТОП новини

Сесія міськради в Одесі.


Петро Каландирець

Гасла учасників пікету біля Одеської міськради
21 квітня в Одесі проведена перша сесія міської Ради під головуванням міського голови Едуарда Гурвіца. Її учасники вирішили чимало організаційних питань, внесли зміни до міського бюджету 2005 року, задовольнили кілька протестів міської прокуратури на рішення, ухвалені під час головування у Раді екс- голови Руслана Боделана.

Перед будинком Одеської міської Ради депутатів зустрічали учасники пікетувань на підтримку Одеського міського голови Едуарда Гурвіца і кілька десятків активістів Партії регіонів та Компартії України, які протестували проти зміни міського керівництва.

У сесійному залі напруга панувала лише перші хвилини роботи сесії. Депутат Одеської міськради Віктор Станкевич оприлюднив Заяву депутатської фракції Партії регіонів. Автори документу висловили „рішучий протест з приводу подій, які відбуваються місті” назвавши сесію міськради від 5, 21 квітня 2005 року та кадрові зміни у міськвиконкомі „нелегітимними”.

У відповідь на це Одеський міський голова Едуард Гурвіц ознайомив депутатів з листом, який цими днями надійшов з Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

„Комітет вважає, що сесія Одеської міської Ради правомірно взяла до розгляду питання про рішення Одеської міської територіальної виборчої комісії № 231 від 05.04.2005 року „Про скасування рішення Одеської міської територіальної виборчої комісії №201 від 3 квітня 2002 року в частині визнання Боделана Руслана Борисовича обраним на пост Одеського міського голови та реєстрації його обраним міським головою та реєстрацію Гурвіца Едуарда Йосиповича обраним на виборах Одеського міського голови, що відбулися 31 березня 2002 року в єдиному одномандатному виборчому окрузі”, прийняте на виконання рішення Приморського районного суду Одеси від 04.04.2005 р.

Гасла учасників пікету біля Одеської міськради
Відповідно до частини 6 статті 48 Закону України „Про вибори депутатів місцевих Рад та сільських, селищних, міських голів”, територіальна виборча комісія зобов’язана інформувати відповідну раду про підсумки виборів міського голови на пленарному засіданні Ради”
, йдеться у документі, який підписав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, народний депутат України Юрій Ключковський.

Тим часом, більшість депутатів Ради ухвалила порядок денний сесії. Далі вони затвердили запропонованих Едуардом Гурвіцем заступників міського голови та членів виконавчого комітету Ради. Відтак, першим заступником Одеського міського голови знову став Анатолій Ворохаєв, а його заступниками – Володимир Курінний (колишній редактор газети „Юг” та лідер обласної організації партії „Наша Україна”), Михайло Кучук, Вахтанг Убірія та Лариса Лосюк. Керуючою справами виконавчого комітету Одеської міськради стала Тетяна Єршова, а новим головним редактором газети „Одеський вісник” затверджений Олександр Кам”яний.

Під час виступу перед депутатами Одеський міський голова Едуард Гурвіц назвав 2005 рік „важливим для історії Одеси і України в цілому”.

„Народ України домігся права на реприватизацію таких фундаментальних цінностей як суверенітет, народовладдя і місцеве самоуправління. Наша революція була мирною, але захистити себе від тих, хто у попередні роки розпорядився цим, як своєю власністю, вона буде здатна.

Ми розуміємо, що для Одеси справедливість заради справедливості істотного значення не має. Одеса очікує конкретних результатів. Я маю на увазі якість життя. На першому етапі нам необхідно повернутися до тих стандартів, які були нормою ще 15 років тому. Все інше, в тому числі, європейська інтеграція, покращення інвестиційного клімату і навіть боротьба з корупцією має розглядатися як засіб досягнення головної мети. Ось чому сьогодні неважливо, хто і як до кого ставиться. Важливо лише те, що Одеса втомилася від незграбності минулої влади. Важливо, як ми ставимося до міста, і як місто поставиться до нас у 2006 році”
,- сказав Едуард Гурвіц.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц
Одеський міський голова пообіцяв під час вирішення кадрових питань керуватися лише принципом, чи буде ця людина корисна справі і місту. Чимало раніше підписаних угод, програм, проектів будуть піддані аудиту.

Едуард Гурвіц: „Наша мета – не загальнополітичні дискусії і міжфракційне протистояння, а реальна робота, спрямована на відновлення знищеного житлово-комунального господарства і відродження міста. Я не беру на себе жодних зобов’язань з приводу того, як проголосує Одеса на виборах 2006 року. Єдиний мій обов’язок стосовно виборів - вони будуть чесними”.

Далі депутати затвердили протест прокурора Одеської області з приводу делегування міському голові прав одноосібно вирішувати питання виділення землі під забудову. Так само вирішено делегувати ці права виконкому міськради на умовах обов”язкового узгодження цих дій з депутатською комісією з земельних стосунків, архітектури і будівництва. Ця процедура буде діяти до розробки постійних правил забудови Одеси. Міський голова Едуард Гурвіц доручив розробити цей документ до 1 вересня поточного року.

Цього дня затверджені кілька протестів прокурора області і щодо виділення земельних ділянок під забудову. Протести стосуються рішень попередніх сесій, проведених ще під головуванням Руслана Боделана.

Одеська міська Рада вирішила скасувати мораторій на приватизацію об’єктів комунальної власності. Питання про затвердження списку об’єктів, які підлягають приватизації цього року, перенесли на друге засідання, на 28 квітня. Тоді ж будуть розглянуті питання землевідводу юридичним особам. 21 квітня на сесії була утворена комісія з питань передачі земельних ділянок.

Депутати підтримали пропозицію Одеського міського голови Едуарда Гурвіца щодо виплати кожному ветерану та учаснику війни, які мешкають в Одесі, грошової підтримки. 9 травня, у день чергової річниці Дня Перемоги, ветерани отримають по 100 гривень кожен. Депутат міськради Борис Литвак запропонував зробити подібні муніципальні виплати ( у розмірі 50 гривень) ветеранам та учасникам війни щомісячними. Можливість реалізації такої пропозиції пообіцяли вивчити. Приділятимуть в Одесі увагу і реалізації планів телефонізації помешкань ветеранів.

Сесійне засідання Одеської міськради викликало надзвичайне зацікавлення серед працівників засобів масової інформації. Журналістів цього дня було, як ніколи, багато.
XS
SM
MD
LG