Доступність посилання

ТОП новини

АвтоЗАЗ-ДЕУ купує варшавський завод FSO?


Володимир Павлів

Варшава, 22 квітня 2005 - Сьогодні мали завершитися переговори між українським автомобілебудівним підприємством АвтоЗАЗ-ДЕУ та польським міністерством економіки. Українська компанія збиралася купити частку варшавського заводу легкових автомобілів. Про те, що переговори завершуються минулого тижня, повідомив депутатам польського Сейму міністр економіки Польщі Яцек Пєхота. Але, як тепер пояснили радіо “Свобода” представники польського уряду, наразі угоду не було підписано через те, що до Варшави не приїхав представник АвтоЗАЗ-ДЕУ, якого там очікували у четвер і п’ятницю. Підписання домовленості вірогідно відбудеться вже наступного тижня.

Польське Міністерство держмайна з середини грудня минулого року веде офіційні переговори з українським підприємством АвтоЗАЗ-ДЕУ про продаж 20% власності варшавського заводу легкових автомобілів FSO. Власником решти 80 % цього підприємства є Південнокорейський концерн ДЕУ, після банкротства якого власне й почалися проблеми варшавського FSO. Після банкротства ДЕУ- FSO це підприємство залишилося перед стратегічним корейським інвестором з боргом у майже мільярд доларів. На сьогоднішній день цей борг уже повернутий, а кількість працівників скорочена до необхідного мінімуму - близько 2 тисяч осіб.

Як запевняє керівництво FSO, завдяки новому інвесторові це підриємство могло б у найкоротших термінах удвічі збільшити виробництво автомобілів та збільшити їх продаж, зокрема на український та китайський ринки.

Тому група депутатів Сейму, яких занепокоїло зволікання з підписанням угоди з українським інвестором, запросили минулого тижня до Сейму міністра економіки Польщі, щоб той пояснив їм ситуацію. Минулого вівторка міністр Яцек Пєхота обіцяв депутатам завершити справу до 23-го квітня:

“Наступного тижня, якщо не станеться нічого надзвичайного і не зміняться умови, котрі ставить інвестор, то відбудеться підписання угоди з інвестором, що повинно призвести до стабілізації FSO і успішного завершення всього процесу реструктуризації, яка створить цій фірмі перспективу розвитку”.

За даними газети “Жечпосполіта”, на сьогоднішній день українська фірма уже викупила борги варшавського заводу FSO на суму 150 мільйонів доларів. Ще одним аргументом на користь українського бізнесу є те, що саме АвтоЗАЗ-Деу є головним покупцем сьогоднішньої продукції варшавської автомобільної фабрики. Українці на даний момент купують 88 % всіх вироблених у Варшаві автомобілів марок “Ланос” та “Матіза”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG