Доступність посилання

ТОП новини

Як випускникам західних ВУЗів працевлаштуватися у Секретаріаті Президента України?


Сергій Куделя

Вашингтон, 29 квітня 2005 - Декілька місяців тому Держсекретар України Олександр Зінченко оголосив, що прийматиме на роботу “нову хвилю управлінців”, серед яких переважатимуть випускники найкращих учбових закладів Європи та світу. Однак, сьогодні, коли у Секретаріаті оголошено конкурс на заміщення вакантних посад, інформація про нього розміщена лише у газеті “Урядовий Кур’єр”, яка навіть не має власної сторінки в інтернеті. Отже, як можуть випускники західних ВУЗів подати заявки на роботу у президентській канцелярії?

Під час нещодавніх відвідин Сполучених Штатів Президент України Віктор Ющенко закликав українську молодь, яка навчається чи працює у США, повертатися до України та працювати в органах державного управління. Серед присутніх під час його виступу біля пам’ятника Шевченку у Вашингтоні була Анна Колесніченко, яка у травні закінчує навчання у престижній Школі Міжнародних Відносин Університету Джонса Гопкінса. Вона народилася та виросла у Донецьку, а в Америці навчається завдяки стипендії Маскі. Анна каже, що зміна влади в Україні вплинула на її кар’єрні плани:

“До Помаранчевої революції – я була тут вже більше року – я мала великі сумніви чи повернуся в Україну взагалі. І я думала шукати роботу в Євросоюзі чи в Сполучених Штатах. Помаранчева революція дозволила мені зробити однозначний висновок де треба шукати роботу. Україна зараз – це країна, на яку приємно працювати та хочеться працювати.”

Анна Колесніченко зацікавилися можливостями роботи у Секретаріаті Президента, однак, як виявилося, інформація про способи працевлаштування там залишається закритою:

“Я довго не могла знайти інформацію як треба подаватися, кому писати. Такої інформації на електронній сторінці Секретаріату немає.”

Оголошення щодо можливих вакансій чи контакти відділу кадрів Секретаріату відсутні не лише на офіційному сайті президента, але й на особистій сторінці Віктора Ющенка. Надіславши на адресу його електронної пошти своє резюме і супроводжувальний лист, Анна отримала відповідь вже за декілька хвилин. “Скринька Віктора Ющенка переповнена – ваше повідомлення не пройшло” – писалося в автоматичній відповіді. Врешті, Анна спробувала знайти хоча б якусь інформацію на сторінці Кабінету Міністрів України. Там вона побачила окрему категорію “вакансії”, яка, насправді, вела не на перелік відкритих робочих місць в уряді, а на першу сторінку... Державної Служби Зайнятості України.

Як все ж вдалося з’ясувати Радіо Свобода, саме зараз у Секретаріаті Президента України проводиться конкурс на заміщення вакантних посад. Однак, за словами працівниці відділу кадрів Секретаріату Світлани Бабич, інформація про нього поширена лише у газеті “Урядовий Кур’єр”. Як цьогорічним випускникам західних ВУЗів дізнатися про цей конкурс у Секретаріаті Президента не знають. Хоча кажуть, що зацікавлені у залучені молоді із якісною освітою. Для порівняння, якщо американський випускник хоче працювати у Білому Домі, то на офіційній сторінці президента США можна знайти детальне пояснення процедури подання заявки на працевлаштування. Там можна і заповнити електронну форму заявки, чи роздрукувати її та надіслати звичайною поштою. На запитання про те, чому схожу заявку на працевлаштування не розмістити на сайті президента України, у Секретаріаті відповіли:

“Ну можна, ну, знаєте, якось не передбачається. Ми настільки зайняті зараз реорганізацією!”

За сприяння Радіо Свобода, Анні Колесніченко все ж вдалося отримати електронну адресу Секретаріату, на яку можна надіслати резюме (kadri@adm.gov.ua). Однак, як повідомили у президентській канцелярії, їй не варто очікувати на швидку відповідь. Отже, старі кадри Адміністрації Кучми найближчим часом залишатимуться і в Секретаріаті Ющенка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG