Доступність посилання

ТОП новини

Чи була таємна змова Віктора Ющенка і Бориса Березовського? Ірина Геращенко та Алекс Гольдфарб про відкритий лист Олександра Єльяшкевича до президента України.


Зиновій Фрис

Прага, 19 квітня 2005 року - Керівник фонду громадянських свобод Алекс Гольдфарб, котрий тісно співпрацює з опальним російським олігархом Борисом Березовським, коментуючи в інтерв’ю для радіо "Свобода" відкритого листа народного депутата України другого й третього скликань, голови парламентських комісій з питань проведення президентських (1999 року) та парламентських (2002 року) виборів Олександра Єльяшкевича до Президента України Віктора Ющенка, заявив, що це відноситься до класичної теорії змови, характерної для жовтої преси. У свою чергу прес-секретар Президента України Ірина Геращенко каже, що команда Віктора Ющенка не хотіла б приділяти надто багато уваги громадянинові іншої держави, яким є Борис Березовський.

Нагадаємо, що у відкритому листі у вигляді 10-х запитань до Президента України Віктора Ющенка Олександр Єльяшкевич 15 разів згадує прізвище Бориса Березовського. За словами автора, саме Березовський та його українські партнери з аморальної політики та бізнесу намагаються цинічно скористатися плодами перемоги українського народу над режимом Кучми. Колишній народний депутат, що дістав 2002 року політичний притулок у Сполучених Штатах у зв’язку з загрозою його життю з боку вищих посадових осіб України, просить керівника української держави відповісти, зокрема, чи правда, що Борис Березовський фінансував його виборчу кампанію? Якщо так, то, в якому розмірі і яким способом? Чи правда, читаємо далі, що за допомогу в проведенні виборчої кампанії Борису Березовському були обіцяні найбільші об''єкти в Україні, у т.ч. “Укртелеком”, телеканал “1+1”, глиноземний завод та інші об''єкти? В інших запитаннях йдеться також про справу вбитого журналіста Георгія Ґонґадзе, про Миколу Мельниченка, про самого Олександра Єльяшкевича тощо.

Прокоментувати цього листа ми попросили соратників Березовського і Ющенка - керівника Фонду громадянських свобод Алекса Гольдфарба і прес-секретаря Президента України Ірину Геращенко. Крім того, що все, що написав Єльяшкевич щодо Березовського, відноситься, за словами Гольфарба, до класичної теорії змови, характерної для жовтої преси, це також не витримує жодної перевірки реальністю. Тому що...

Алекс Гольдфарб

Тому що дії Березовського і нашого фонду кажуть за себе: до нас потрапили певні матеріали випадково, коли три роки тому ми фінансували українців в Америці, котрі розшифровували записи. Фінансування, до речі, торкалося і самого Єльяшкевича. Він дістав ґрант від нашого фонду, коли перебував у скрутному становищі 2002 року. І зараз ми пробуємо всіляко позбутися тих доказів, що потрапили до нас. Ми передали вже всі докази у справі Ґонґадзе прокуратурі України. Я не розумію, що відбувається з Сашею Єльяшкевичем і з самим Мельниченком, котрий то дає свідчення, то не дає. Найправильніше, що належало би зробити, так це не вступати в цю мильну оперу навколо Березовського, а також плівок з їхнього боку, а дати свідчення і розповісти всю правду. Це я про Мельниченка. А Єльяшкевич у даному випадку виступає не як суб’єкт політичного процесу, а лише як жертва нападу, який належить розслідувати. До речі, ми передали до прокуратури і докази, що торкаються епізоду про напад на самого Єльяшкевича.

Зиновій Фрис

А тепер - слово Ірині Геращенко, прес-секретарю керівника української держави. Про листа Олександра Єльяшкевича Віктору Ющенку вона дізналася з засобів масової інформації. Чи відповідатиме Президент на листа?

Ірина Геращенко

На всі листи, які приходять на адресу Президента України відповідні служби формулюють відповіді. Але якщо говорити про контекст цих запитань, то, мені здається, що трохи відірвані від контексту тих подій, як відбуваються в Україні. Тому що Президент України та нова команда працюють в надзвичайно складному завданні, які стають сьогодні перед усією командою. І ці питання є першочерговими. А що стосується намагання як привернути увагу тим чи іншим способом до громадянина іншої країни, який є пан Березовський, то є право пана Єльяшкевича. Але це не є сьогодні пріоритетом для команди Віктора Андрійовича.

Зиновій Фрис

Пан Єльяшкевич пише, що під час візиту Віктора Ющенка до США мав місце навмисний зрив запланованої з ним зустрічі.

Ірина Геращенко

Хочу зауважити, що у графіку візиту Президента України ніколи не стояла в плані цього візиту зустріч з паном Єльяшкевичем.

Зиновій Фрис

І тут доречно знову повернутися до коментарю керівника фонду громадянських свобод Алекса Гольдфарба. Він також торкнувся (хоча в іншому контексті) поїздки Президента України до Сполучених Штатів і факту незустрічі з Єльяшкевичем і Мельниченком. На думку Гольдфарба...

Алекс Гольдфарб

Непрезидентська це справа - зустрічатися зі свідками з кримінального розслідування. І після того, як адміністрація Ющенка, очевидно, передумала, усвідомивши, що це неправильно у всіх відношеннях зустрічатися з ними в Америці, даючи ніби зрозуміти, що президент вмовляє Мельниченка дати свідчення... Ось, видно, після цього щось з ними трапилося, і вони вирішили у такий спосіб позначити свою значущість у справі...

Зиновій Фрис

Алекс Гольдфарб, наближений до Бориса Березовського, висловив ще одне припущення того, чому з’явився відкритий лист Олександра Єльяшкевича.

Алекс Гольдфарб

Є, правда, похмуріша версія про те, що Мельниченко якимось чином має зобов’язання ще перед кимсь: чи то перед політичними колами в Україні, чи, можливо, перед російськими спецслужбами у зв’язку з його поїздками до Москви, мені важко про це судити...Цілком очевидно, що такого роду полеміка не відноситься ні до розслідування справи Ґонґадзе, ні до долі плівок, які, безумовно, мають потрапити в Україну і бути під контролем законно обраної влади. Все це, на мою думку, має відношення до якоїсь політичної гри, і загальний напрямок цих питань: якимось чином заплямувати президента таємною змовою з Березовським.

Зиновій Фрис

І останнє. Олександр Єльяшкевич порушує в своєму листі питання його повернення до України та можливості безпечної та повноцінної діяльності. На це прес-секретар президента Ірина Геращенко відповіла.

Ірина Геращенко

Президент України у своїй заяві сказав, що безумовно абсолютно він гарантує пану Єльяшкевичу, що його життя тут буде в безпеці. Я не знаю, які ще гарантії хоче почути пан Єльяшкевич.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG