Доступність посилання

ТОП новини

Мінський суд відмовилися достроково звільнити українців.


Юрій Свірко


Київ, 3 травня 2005 - Мінський суд відмовився достроково звільнити з-під арешту 5 громадян України. Їх засудили до адміністративного арешту за участь у несанкціонованій акції білоруської опозиції 26 квітня. Проте росіян, які брали участь у тій же акції в Мінську, відпустили на волю ще минулої суботи. Зараз посольство України в Білорусі разом з адвокатами Мінської міської колегії й Міжнародною асоціацією прав людини розглядають можливість оскарження постанов білоруських судів щодо українців у Верховному суді Білорусі.

Україна розчарована небажанням білоруської сторони піти назустріч клопотанням затриманих громадян України та їхніх родичів, а також кількаразовим зверненням українського МЗС. Про це заявила прес-служба українських дипломатів, коментуючи відмову мінського суду достроково звільнити п’ятьох українців. Офіційний Київ наполягає, що під час затримання українців білоруська влада порушила норми міжнародного права. Українські дипломати також обіцяють і надалі докладати усіх зусиль, щоб в Мінську звільнили громадян України.

Проте саме ці зусилля сьогодні поставив під сумнів головний дипломат Білорусі в Києві Валентин Величко. Він сказав, що український посол у Мінську Петро Шаповал, на відміну від російського колеги, нібито досі не звертався з проханням звільнити співвітчизників. На запитання радіо "Свобода," чому росіян відпустили дуже швидко, затриманих разом з ними українців тримають за ґратами, а справи білорусів взагалі ніхто не переглядає, посол Величко відповів так:

“Я б не поділяв на якісь ґатунки – де першого, де другого чи третього. Люди затримані й засуджені. Але я казав, що було звернення посла Росії до прокурора. Прокурор подав протест, передав це звернення, яке було, до голови Мінського міського суду. З української сторони такого звернення не було”.

Проте український консул у Мінську Василь Сердега пізніше спростував цю заяву білоруського посла:

“Суд не підтримав наше клопотання про звільнення і залишив у дії рішення двох судів попередніх. Ми маємо копії протоколів. Це було клопотання і наше, від імені громадян, а також посла Шаповала”.

Консул Сердега також сказав, що “не має слів”, щоб прокоментувати наступну заяву посла Білорусі в Україні – про те, що 26 квітня, коли МЗС Білорусі поінформувало посольство України про факт затримання українських громадян, консул Сердега не висловив бажання зустрітися із затриманими. На запитання радіо "Свобода," чи значить це, що МЗС України брехало, коли звинувачувало Білорусь у порушенні Віденської конвенції, посол Величко відповів:

“Я б не хотів говорити, що міністерство бреше. Як вони кажуть? Що не були співробітники посольства допущені до цих... Я ж оголосив, що був консул, йому повідомили, консул не вимагав зустрічі!”

Ця прес-конференція білоруського посла тривала під час пікетування будинку дипмісії в Києві під так звуки:

(барабан)

Посол Величко також почув заклик на свою адресу:

“Величко, виходь! Величко, виходь! Величко, виходь!”

Проте виходити до “невідомо кого” білоруський посол відмовився. Він сказав журналістам, що цей пікет якраз і є порушенням Віденської конвенції, а також білорусько-українського договору про дружбу.

Тим часом українська молодіжна організація “Національний альянс”, членами якої є затримані українці, обіцяє вже цієї середи почати біля посольства Білорусі масові акції протесту. Про це розповіла радіо “Свобода” заступник голови організації Аліна Шпак:

“Із завтрашнього ранку, ми, як і обіцяли, якщо хлопців не відпустять сьогодні, ми починаємо масові акції протесту. І сьогодні будемо доносити до посла інформацію, тому що він сказав на прес-конференції, що не до кінця все знає - нехай він до кінця все дізнається, що тут відбувається. До нас сьогодні долучилася профспілка таксистів, долучаються інші громадські організації, завтра буде все більш вражаюче,” - сказала представник “Національного альянсу”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG