Доступність посилання

ТОП новини

8 травня німці відзначають День визволення від нацистської диктатури.


Надія Кандиба

Німеччина, 6 травня 2005 року – Ще ніколи в повоєнній Німеччині не говорили так багато про Другу світову війну, як у ці дні. Радіо- та телеканали пропонують своїм слухачам документальні серіали, присвячені 60-й річниці визволення Німеччини від нацистської диктатури. Центральне свято з нагоди цього ювілею відбудеться 8 травня в Берліні біля Бранденбурзьких воріт.

Закінчення Другої світової війни німці відзначатимуть 8 травня, як День визволення від нацистського режиму. В Берліні та багатьох інших містах планується провести урочисті заходи. Очікується, що кілька десятків людей збереться в неділю в центрі німецької столиці біля Бранденбурзьких воріт. Цього самого дня в будівлі Рейхстаґу проведуть спільне урочисте засідання німецькі депутати та члени Бундесрату - представництва федеральних земель. Правлячий бургомістр Берліна Клаус Воверайт зауважив: “Це буде суміш між дуже серйозним вшануванням пам’яті загиблих та святом з нагоди визволення нашої країни від фашистської диктатури”.

Як заявив канцлер Німеччини Ґерхард Шредер в інтерв”ю газеті “Більд”, разом із союзниками по антигітлерівській коаліції Росія визволила Німеччину та Європу від нацистського панування, заплативши за це кров”ю. Водночас він нагадав, що 8-9 травня 1945-го року нагадує також про “депортації, страждання втікачів та нову несвободу”. У неділю канцлер Німеччини відправиться до Москви для участі в святкуванні Дня перемоги.

60-річчю закінчення Другої світової війни вирішили присвятити свої маніфестації і неонацисти. У Берліні вони теж претендували на площу біля Бранденбурзьких воріт, де хотіли зібратися під гаслом “60 років брехні про звільнення”. Однак цього тижня суд заборонив правим радикалам проводити свої заходи в цій частині німецької столиці, і вони були змушені перебратися до Александерплац. Низка лівих організацій вже заявила про намір блокувати демонстрацію неонацистів, в якій, як очікується, може взяти участь близько 3 тисяч осіб.

Столичній поліції нудьгувати в цей день не доведеться. Про можливе протистояння на вулицях Берліна зауважує правлячий бургомістр: “Я, звичайно, очікую, що люди, які випадково або навмисне опиняться поблизу маніфестації правих радикалів, не вітатимуть проведення такого заходу, і дадуть неонацистам зрозуміти, що їм тут нема чого робити. Але головне, щоб ці протести відбулися мирно”.

Правлячий бургомістр Берліна не виключив, що поліція може бути змушеною вдатися до розгону демонстрацій.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG