Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 07:22

8 травня німці відзначають День визволення від нацистської диктатури.


Надія Кандиба

Німеччина, 6 травня 2005 року – Ще ніколи в повоєнній Німеччині не говорили так багато про Другу світову війну, як у ці дні. Радіо- та телеканали пропонують своїм слухачам документальні серіали, присвячені 60-й річниці визволення Німеччини від нацистської диктатури. Центральне свято з нагоди цього ювілею відбудеться 8 травня в Берліні біля Бранденбурзьких воріт.

Закінчення Другої світової війни німці відзначатимуть 8 травня, як День визволення від нацистського режиму. В Берліні та багатьох інших містах планується провести урочисті заходи. Очікується, що кілька десятків людей збереться в неділю в центрі німецької столиці біля Бранденбурзьких воріт. Цього самого дня в будівлі Рейхстаґу проведуть спільне урочисте засідання німецькі депутати та члени Бундесрату - представництва федеральних земель. Правлячий бургомістр Берліна Клаус Воверайт зауважив: “Це буде суміш між дуже серйозним вшануванням пам’яті загиблих та святом з нагоди визволення нашої країни від фашистської диктатури”.

Як заявив канцлер Німеччини Ґерхард Шредер в інтерв”ю газеті “Більд”, разом із союзниками по антигітлерівській коаліції Росія визволила Німеччину та Європу від нацистського панування, заплативши за це кров”ю. Водночас він нагадав, що 8-9 травня 1945-го року нагадує також про “депортації, страждання втікачів та нову несвободу”. У неділю канцлер Німеччини відправиться до Москви для участі в святкуванні Дня перемоги.

60-річчю закінчення Другої світової війни вирішили присвятити свої маніфестації і неонацисти. У Берліні вони теж претендували на площу біля Бранденбурзьких воріт, де хотіли зібратися під гаслом “60 років брехні про звільнення”. Однак цього тижня суд заборонив правим радикалам проводити свої заходи в цій частині німецької столиці, і вони були змушені перебратися до Александерплац. Низка лівих організацій вже заявила про намір блокувати демонстрацію неонацистів, в якій, як очікується, може взяти участь близько 3 тисяч осіб.

Столичній поліції нудьгувати в цей день не доведеться. Про можливе протистояння на вулицях Берліна зауважує правлячий бургомістр: “Я, звичайно, очікую, що люди, які випадково або навмисне опиняться поблизу маніфестації правих радикалів, не вітатимуть проведення такого заходу, і дадуть неонацистам зрозуміти, що їм тут нема чого робити. Але головне, щоб ці протести відбулися мирно”.

Правлячий бургомістр Берліна не виключив, що поліція може бути змушеною вдатися до розгону демонстрацій.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG